Plenković: Stranka nije nikoga izdala najavom ratifikacije Istanbulske konvencije

Predsjednik HDZ-a Andrej Plenković je na proslavi 28. obljetnice osnutka HDZ-a Krapinsko-zagorske županije poručio da najavom ratifikacije Istanbulske konvencije ta stranka nije nikoga izdala, već potvrdila kontinuitet svoga rada i istaknuo da detaljno tumačenje Konvencije potvrđuje da nema razloga za strah i rezerve prema njoj.

Podsjetio je da su dvije HDZ-ove Vlade, prije Milanovićeve, slale predstavnike na njenu izradu i da su SDP-ovu vladu kritizirali zbog odugovlačenja ratifikacije, te da je ratifikacija bila u programu HDZ-a na izborima 2016.

“Ne samo da nema promjene smjera nego je to potvrda kontinuiteta,” rekao je. Stranka sluša što govore pojedini dionici hrvatskog društva i kakve strahove i rezerve imaju, rekao je i istaknuo da je, da bi odgovorila na te strahove, stranka tražila do detalja tumačenje Konvencije i tumačenje koje se pravne obveze ratificiranjem ugrađuju u hrvatski pravni poredak.

“Je li to priznavanje trećeg spola? Jasan je odgovor bio ne. Je li to obveza ustavne redefinicije braka? Odgovora je jasan ne. Je li to ugrađivanje u naš obrazovni sustav elemenata koji bi se kosili sa našim vrijednosnim sustavom? Odgovor je vrlo jasan, ne,” poručio je okupljenima Plenković i zatražio članove stranke da budu svjesni toga.

Istanbulska ratifikacija se bori protivi fenomena nasilja nad ženama i nasilja u obitelji i nastala je iz potrebe jer sve zemlje nemaju istu razinu standarda zaštite, rekao je.

Osim o Istanbulskoj konvenciji dobar dio govora posvetio je gospodarstvu gdje je posebno istaknuo krizu u Agrokoru. Naglasio je kako je spriječen gospodarski krah ne samo kompanije već, kroz nagodbu, i drugih tvrtki “naslonjenih” na nju.

Podsjetio je i da je Agencija S&P povaćala rejting i da je Hrvatska sada samo na korak od investicijskog rejtinga.

Među ostalim, istaknuo je da je HDZ “izrazito osjetljiv na ključno kršćansko načelo solidarnosti“, zbog čega se Vlada odlučila na povećanje “minimalca” i najavio je njegovo povećanje u godinama koje slijede na razinu 50 posto prosječne plaće. Naglasio je da je to posebno važno za sjever Hrvatske gdje je zaposlenost velika, ali su, nažalost, niska primanja u pojedinim granama gospodarstva.

Kazao je i kako ova Vlada od prvog dana ima partnerski odnos sa svim županijama, gradovima i općinama, bez obzira koja je politička opcija na vlasti, budući joj je cilj ravnomjeran razvoj Hrvatske. Što je Hrvatskog zagorja tiče, naveo je dva velika projekte, elektrifikaciju pruge Zaprešić-Zabok te izgradnju brze ceste Andraševac-Popovec koji će, naglasio je premijer, ne samo privući nove investicije u taj kraj, već će prometno rasteretiti sam Zagreb. Vlada stoji iza tog projekta i poduprijet će daljnji razvoj tog kraja, rekao je.

Uz potpredsjednika stranke Milijana Brkića, ministricu Gabrijelu Žalac te saborske zastupnike sa sjevera Hrvatske, na skupu je bio i jedan od utemeljitelja te stranke u  Krapinsko-zagorskoj županiji i bivši ministar unutarnjih poslova Ivan Jarnjak.

(Hina)



9 komentara

  • Ne gos. Plenkoviću. Ti lažeš da niste nikoga izdali! Izdali ste glasače HDZ koji vam već 27 godina daju glas. U to možete biti sigurni, a da k tomu tako vrlo brzo ćete se uvjeriti kad budu izbori u BiH. Ne ulazim u to da ste izdali načelo HDZ(MLADEŽI, SUPRUGA,BAKA,DEDA,DJECE VAŠIH DOBROSTOJEĆIH I ULIZIVAČKIH), ali ste izdali povjerenje onih koji su vas doveli do pobjede(običnih malih katolika koji žive od svog rada) i da smo načisto dugoročno ako ne i doživotno! Moj iskreni stav!

  • Ma dajte, molim vas lijepo, pa zar vi doista mislite da će HDZ,na čelu s Plenkovićem(ako kojim slučajem izdrži do kraja mandata)voditi ovu i ovakvu politiku koja se kosi sa naukom Crkve i goleme većine birača koji su tom HDZ-u dali svoj glas?
    Pa i pticama na granama je jasno da bi s takvom retorikom izgubili svake izbore bez obzira što se s druge strane nalazi još gori, zbunjen, i posve dezorijentiran SDP, to jest savez reformiranih komunista , koji su samo promijenili naziv stranke ali im je zlo komunizma ucrtano u mentalni sklop i tu nema pomoći.
    HDZ, će jednostavno najviše 6-10 mjeseci prid izbore opet promijeniti retoriku. Dovešče bukače poput Đakića, povešće tzv nacionalnu i domoljubnu serenadu kojom će neodlučne birače ponovo preveslati i dovesti na svoju stranu a uhljebe poput Njonje i mnoštva drugih gurnut će u drugi ili treći red , kako ne bi iritirali birače.
    Posle toga slijedi već viđeno.Ako dobiju izbore , ponovo se vraća Njonjo i ekipa poslušnika koji će voditi ulizivačku politiku slijepe odanosti velikom i dragom vođi Andreju drugom Visionareviću.
    Tako se to radi, nisu političari uzalud političari, znaju oni kako preveslati narod i doslovce ga žedna prevesti priko vode. Nisu oni pasli travu kako neki misle nego upravo obrnuto , narod pase travu a oni sluganski gone po svvome.
    Obrazac, toliko čest , toliko puta več ponavljan u povijesti i kroz povijest da doista postaje zamorno i gledati i slušati kako se ista priča uvijek isto ponavlja(uspješno!) i kako se sve vrti u krug a ne mijenja se ništa.
    Narod , zaista ponekad ne vidi dalje od nosa i zato mu se sve ovo događa.

  • Za Anonimno! Ovaj put doista ne. Sve sam snimio i zabilježio da slučajno nebih podlegao plakatima. Čak sam i sebe sama snimio na mobitelu i svo ogorčenje koje sam iskazao i HDZ, i HRT-UDBAŠKA I MANIPULATORSKA TELEVIZIJA, i Eronet koji je ometao signal Bujice veče uoči prosvjeda! A onom topmaku Božinoviću i njegovoj glupoj Zagrebačkoj policiji-sram vas može bit. Božinoviću ti si dobio 400 glasova i postao si ministar. Di su oni kojima smo mi dali po 15.000 glasova! Pa kako vodiš ministarstvo kad si toliko glup ili smo mi! Dosta mog HDZ više!

  • Za Anonimno! Ako ova konvencija ničemu ne služi zašto se ide protiv volje naroda da je se uvede! A o samom načinu i zamagljivanju javnosti i pravljenja svojih glasača budalama ima se što reć. Sad su se ušutili i mladež HDZ, i mame HDZ, i tate HDZ, I bake i djedovi HDZ. pA ĆE ZA DVA TRI DANA PO PORTALIMA I VIJESTIMA POČETI RAZVODNJAVANJE! Više nisam ljut i srdit na policiju i Plenkovića, ali nikad više moj glas ulizicama i guzičarima iz HDZ. To su ljudi bez obraza i bez svoga mišljenja! TOČKA!

  • Plenkovicevo uvjeravanje lici na uvjeravanje dobre dame od strane starijeg gospodina da joj je bolji mali i mek jer se od velikog i tvrdog rak dobiva.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.