Petorica bogoslova zaređena za đakone u Mostaru

Mostarsko-duvanjski biskup mons. Petar Palić predvodio je u subotu, 19. listopada 2024. u mostarskoj katedrali Marije Majke Crkve misno slavlje za vrijeme kojega je zaredio za đakone petoricu bogoslova.

Na naslov Mostarsko-duvanjske biskupije Matu Galića (župa sv. Franje Asiškog – Posuški Gradac) i Ivana Martića (župa sv. Franje Asiškog – Čapljina) a na naslov Hercegovačke franjevačke provincije fra Roberta Cvitanovića (župa sv. Petra i Pavla – Mostar), fra Antonia Petrica (župa Bezgrešnog Začeća BDM – Posušje) te fra Josipa Stanića (župa sv. Mihovila Arkanđela – Tomislavgrad).

U koncelebraciji s biskupom Petrom bili su nadbiskup Aldo Cavalli, apostolski vizitator za župu Međugorje, mons. Mladen Vukšić, novoimenovani biskup kotorski, mons. Nikola Menalo, generalni vikar hercegovačkih biskupija, provincijal fra Jozo Grbeš te više od 30 svećenika.

Euharistijskom slavlju nazočili su brojni vjernici, rodbina i prijatelji ređenika. Misno slavlje pjesmom su pratili katedralni zbor “Marija” i zbor “Sv. Cecilija” iz mostarske župe sv. Petra i Pavla kojima je dirigirao maestro don Dragan Filipović uz orguljsku pratnju Drage Solde, izvijestila je Crkva na kamenu.

(www.jabuka.tv)



7 komentara

  • Šta ovi pratri izvode s ovim bradama?! Ko da je turski vakat pa da im je lakse lagat?! Strižite to završit će dlake u ciboriju(posudi za hostije) pa će netko nastradat ili ogadit ako uz hostiju dobiju i dlaku s brade.

  • Od njih pet, jedan čovjek…sve se vidi po kilaži…stomak odaje čovječnost ili ti škrtost i sebičnost.
    Sretno momci…ima se kad skinuti…osobito ovi mačo bradonje

  • Dragi moji mladi fratri,a zasto niste prvo zavrsili neku “,,civilnu”skolu ili fakultet pa preko nedilje radili u nekoj firmi iuz to imali svoju placu i placali sve doprinose i porez,a vikendom i blagdanima radili u crkvama.Time bi puno vise pomogli lokalnoj zajednici.
    Medjutim vi ste odabrali onu laksu stranu zivota.

  • Odabrali su težu stranu života tukče nepristojni ali kako to tebi i takvima kao što si ti pojasniti i biranim riječima dokazati.Oni koji nemaju osjećaja ni empatije za svijet i ljude oko sebe ne mogu ga imati ni za svećenike ni za vjeru.
    Gledaju sve kroz prizmu materijalizma i osobne koristi jer su takve naravi , prirode ili su jednostavno pogrješno odgojeni i odgajani pa sve i da hoće ne mogu vidjeti dobro oko sebe čak ni u onima koji po svom poslanju i zanimanju imaju poziv ljudima donositi svjetlo tamo di je mrak, nadu tamo di je beznađe i očaj..Oni koji svijetlo u ljudima i na licima ljudi vide samo kroz prizmu odsjaja svjetla modernih računala i pametnih telefona ne mogu vidjeti svjetlo u nečijem srcu jer je tama ono što isijava iz njih.
    Sretno fratri,u hladan svijet surovog materijalizma donosite Njegovo Svijetlo, Riječ koja će rasvijetliti tmine i ugrijati lica i duše onih koji znaju prepoznati KRISTA u drugim ljudima.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.