Odlazak još jednog velikana: Daniele de Rossi napušta Romu na kraju sezone

Romin veznjak, kapetan momčadi i igrač koji je cijelu profesionalnu karijeru proveo u dresu Rimljana, Daniele de Rossi, napušta klub na kraju sezone.

U Romu je došao još kao junior 2000. godine, a nakon gotovo 20 godina provedenih u istom klubu, Daniele de Rossi na kraju sezone napustit će Romu.

De Rossi je potvrdio kako ne odlazi u mirovinu već će nastaviti karijeru, ali još uvijek nije poznato u kojem klubu i ligi.

Zadnju utakmicu u dresu Rome odigrat će u nedjelju 26. svibnja protiv Parme.

Svi ćemo liti suze kada posljednji put navuče Romin dres, ali respektiramo njegovu želju da produži karijeru iako to neće biti u Romi. U ime svih iz Rome zahvaljujem se Danieleu na svemu što je napravio za ovaj klub. Vrata Rome uvijek će mu biti otvorena za svaku ulogu u klubu koju poželi, poručio je predsjednik Rome Jim Pallotta.

De Rossi je u dresu Rome odigrao od 2000. godine otkako je stigao u klub, 615 utakmica i postigao 63 pogotka. U dresu talijanske reprezentacije osvojio je Svjetsko prvenstvo 2006. godine, a s Romom je osvojio Kup Italije 2007. i 2008. godine te Superkup 2007. godine, prenosi Sportnet.hr.

Po broju nastupa u rimskom dresu odmah je iza Tottija koji se umirovio sa 786 odigranih utakmica.

(www.jabuka.tv)



Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.