Obitelj Pinjuh iz Širokog Brijega pozitivan je primjer demografskog rasta u ŽZH

Obitelj Pinjuh iz Širokog Brijega primjer je pozitivnog prirodnog prirasta u Županiji Zapadnohercegovačkoj, jedinoj u Federaciji BiH koja bilježi rast broja stanovnika.

Jozo i Elizabeta Pinjuh roditelji su troje djece – Emanuela, Mije i Dijega. Kako kažu, roditeljstvo im je donijelo istinsko razumijevanje ljubavi, a vjera je ključna snaga koja ih vodi kroz svakodnevni život. Njihovu obiteljsku zajednicu čini i blizak odnos s bakom i djedom, koji aktivno sudjeluju u odgoju unučadi.

Županija Zapadnohercegovačka već neko vrijeme ostvaruje pozitivan prirodni prirast, a veliki doprinos tome daju demografske mjere koje uključuju potpore za treće i svako iduće dijete u visini od 500 konvertibilnih maraka. Prema podacima iz studenoga prošle godine, gotovo 2000 djece koristi ovu naknadu, a broj korisnika stalno raste.

Predsjednik Vlade ŽZH Predrag Čović istaknuo je kako demografski poticaji daju konkretne rezultate te doprinose povećanju broja novorođene djece u ovoj županiji. Više u prilogu RTV HB:

(www.jabuka.tv)



33 komentara

  • Emanul znaci Bog s nama. U hercegovini mnoga djeca nose ovo lijepo ime! Sve najbolje ovoj mladoj obitelji a pogotovo ovoj mladoj mami.Mnoge puno starije od imaju po jedno ili dvoje djece jer ganjaju karijeru.

  • Zaboga jeste li svi poludili neka ima djece kakve veze ima ime djeteta.Evo primjera na Čerigaju mislimdvoje ili troje djece Britvica ništa, Rasno neznam imali u pet razreda 25 djece Žalosno.Škole u tim selima ako bude ovako za 15.god se zatvaraju.Dali je to žalosno,samo neka se rađaju dječica.Bog ih pomogao.

  • nije samo roditi dijete, za djete se treba brinut i duhovno , matrijalno , intelektualno, a od svega biti primjer djeci, zato nam je sve kako je sastani se rodiga i krsti onda kako bude-sad vojska da nekažem kakvih!

  • i djeca nisu za svakoga, tisuće tužne i jadne djece, ja volim djecu , a preteško mi je vidijeti kako mnoga, mnoga djeca danas žive mobitel u jednoj ruci , pecivo u drugoj, roditelji, otac birtija- kladara, majka Bog zna gdije i tako bliže i tako dalje, Bog bio dici na pomoći!

    • Tako je Marija.
      A najgore što današnje žene neće ništa da rade,ni djeci da skuhaju nego samo naslikavanje,hodanje,mobitel…jadna djeca .

  • Baš dobra vijest i primjer lijepe obitelji!

    S druge strane, komentari pokazuju gdje smo kao društvo – i na ovakvu vijest netko piše svašta. Ali evo, kako kaže poslovica – ako ti netko nešto daje i to ne uzmeš, onda to ostaje darovatelju. Isto vrijedi i za ove uvrede. Nečija srca su izgleda puna gnjeva. Koji će tamo i ostati dok se ne pozabave sami sa sobom.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.