Niko Kovač (53) novi je trener Borussije Dortmund.
Fabrizio Romano objavio je da je hrvatski trener potpisao za njemačkog velikana te da se službena potvrda o tome očekuje tijekom dana. Najpouzdaniji izvor s tržišta dodaje kako je Borussijin direktor Lars Ricken izjavio da je s Kovačem sve dogovoreno te da će novi trener voditi momčad već u subotu, na prvenstvenoj utakmici kod Heidenheima.
Dodaje još jednog njemačkog velikana u svoj životopis
Kovač je nakon završetka karijere nogometaša vodio mladu i seniorsku reprezentaciju Hrvatske. U klupski nogomet ušao je 2016. kao trener Eintracht Frankfurta, koji je vodio do 2018. i s kojim je osvojio kup pobjedom nad Bayernom. Od ljeta te godine do jeseni iduće bio je trener upravo Bayerna, s kojim je osvojio duplu njemačku krunu 2018./19. Morao je otići nakon što je izgubio 1:5 od svog bivšeg kluba Eintrachta, piše Index.hr.
Slijedio je Monaco, koji je trenirao od ljeta 2020. do siječnja 2022. Kovač se zatim vratio u Njemačku kao trener Wolfsburga, koji je vodio od svibnja 2022. do otkaza u ožujku prošle godine. Od tada je bio bez posla, a sada ga je opet našao u Dortmundu.
🚨⚫️🟡 Niko #Kovac, on the verge of becoming the new head coach of Borussia Dortmund ✔️
Kovac was one of the top favorites, as revealed.
Dortmund and Kovac have agreed about a contract until 2026. #BVB @berger_pj @SkySportDE 🇭🇷 pic.twitter.com/ScwcbM0Y8X
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) January 29, 2025
U Dortmundu ga čeka teška situacija, ali i velika prilika
Tamo ga čeka teška situacija. Momčad koja je prošle sezone igrala finale Lige prvaka, ove je nakon 19. kola na tek 11. mjestu Bundeslige, s čak 22 boda manje od vodećeg Bayerna. Zona Lige prvaka bježi joj šest bodova. Zato je otkaz dobio donedavni trener Nuri Sahin. Kovač će opet voditi momčad u Ligi prvaka jer je Borussia s pet pobjeda i tri poraza kao deseta u ligaškom dijelu prošla u play-off za nokaut-fazu.
(www.jabuka.tv)
Dobar trener
Neće do uskrsa
Smatram ga osobno vrlo dobrim trenerom mislim da nije idealan izbor za ekipu punu zvjezda i individualaca nego prija za prosjeĉne ekipe koje svoju snagu crpe i kolektiva , fizičke spreme i discipline.
Želim sve najbolje u novoj funkciji trenera , trenirat će veliku momčad koja more uvjek da bude pravi konkurent za minhenski bajern.
Čestitke Niki Kovaču !
Viši uspjeh mu više nije ni potreban.
lova je već kod Nike do krova.