Limena glazba Široki Brijeg održala je u četvrtak Koncert zabavne glazbe u dupkom ispunjenoj dvorani širokobriješkog Kina Borak.
Koncert je održan u sklopu kulturno-umjetničkog programa Briješka zvona, pod ravnanjem prof. Joška Sliškovića. Bio je to glazbeni događaj koji je još jednom potvrdio koliko glazba povezuje, inspirira i ujedinjuje sve generacije.
Publika je uživala u pomno odabranom i raznovrsnom repertoaru, koji je obuhvatio svjetske hitove, domaće evergreene i tradicionalne melodije.
Tijekom večeri izvođene su skladbe koje su publiku vodile kroz razna glazbena razdoblja i emocije – od tradicionalnih melodija poput “Moja Hercegovino” i “Galeb i ja”, preko popularnih domaćih pjesama kao što su “Jabuke i trešnje”, “Za dobra stara vremena”, “Moja posljednja prva ljubav” i “Dajem ti srce”, do svjetskih hitova poput “Belfast” i “Mama Mia”.
Na repertoaru su se našle i nježne balade, nostalgične pjesme i skladbe koje su potaknule publiku na spontani pljesak i pjevanje.
Uz članove Limene glazbe, nastup su dodatno obogatili gosti: sjajna mlada vokalna solistica Anđela Bubalo, iskusni vokal Božo Zovko iz Tamburaškog sastava Dukati, Ivana Vlašić na trubi, Boris Bomoštar na saksofonu te zbor Prve osnovne škole Široki Brijeg.
Večer je bila ispunjena emocijama, zajedništvom i ponosom na glazbenu tradiciju koju Limena glazba njeguje još od 1911. godine. Obnovljeni rad orkestra, koji okuplja glazbenike raznih uzrasta i profesija, još jednom je pokazao koliko je snažna i važna uloga glazbe u životu lokalne zajednice.
Nakon više od 40 godina: Prvosvibanjska budnica ponovno odjeknula Širokim Brijegom
(www.jabuka.tv | Foto: Grad Široki Brijeg)
svaka čast. hik
prekrasno
Joško Slišković apsolutni kralj!!!
Kako pametna osoba skupi narod oko sebe svaka čast za koncert, bravo Dirigent !!
Predobro svaka cast svim izvođačima