Nakon drame u Zenici, Široki prošao u polufinale Kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega izborili su polufinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u uzvratnoj utakmici na jedanaesterce bili bolji od Čelika u Zenici.

U prvom susretu Zeničani su na Pecari, pogotkom Saše Kajkuta, uspjeli izjednačiti u posljednjih desetak minuta, pa su momci Vlade Jagodića imali nešto lakši posao danas, no s obzirom da im je gostovala ekipa Širokog, nije bilo prostora za opuštanje.

Utakmica na Bilinom Polju donekle je ispunila očekivanja, barem se u nastavku imalo šta vidjeti. U prvih 45 minuta nije bilo puno uzbuđenja. U petoj minuti Mešanović se ubacio pred peterac gostiju, ali ga je Marković omeo i spriječio rano vodstvo Čelika.

Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili tek u 31. minuti, Zlomislić je pucao s 23 metra, Nurković je bio siguran. U 37. minuti dobra akcija Čelika, Bajraktervić sjajno proigrao Kajkuta na lijevoj strani, ovaj ubacio u šesnaesterac, Travančić pucao pored Bilobrkove desne stative.

Umalo je Široki poveo u 38. minuti kada je Roskam spustio loptu za Šilića, koji je s petnaestak metara šutirao malo iznad gola domaćih.Tek u finišu prvog dijela konkretne prilike. Travančić je izveo korner, Kajkut glavom pucao i pogodio prečku, a isti je igrač u nastavku akcije, nakon ubačaja Maletića s lijeve strane, prebacio loptu preko gola.

Crno-crveni su uspjeli povesti u 60. minuti. Kajkut je ubacio s desne strane, Barać odlično primio loptu, napravio sebi prostor i sjajnim udarcem matirao Bilobrka.

Krenuo je potom Široki na sve ili ništa. Izjednačili su gosti deset minuta prije kraja. Džidić je dugom loptom pronašao Ćorića, koji je skoro iz nemoguće situacije loptu poslao iza leđa Nurkovića. Do kraja utakmice po nekoliko prilika, a u 91. minuti umalo su gosti stigli do pobjede i prolaza u polufinale. Greška Čovića, a Wagner ne pogađa iskosa s lijeve strane.

Nakon što je susret ova dva kluba ponovo završen rezultatom 1:1, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Više sreće imao je Široki i plasirao se dalje.