Murphy upozorio Dodika: Odcjepljenje RS-a ne bi prošlo bez posljedica

Američki veleposlanik u BiH Michael Murphy odbacio je u nedjelju mogućnost odcjepljenja Republike Srpske od BiH navodeći kako takav pokušaj ne bi prošao bez reakcije njegove zemlje.

Nema mjesta nikakvoj secesiji. Ako Dodik misli da može ovu državu rascijepiti bez posljedica, onda griješi, rekao je Murphy u intervjuu za TV Hayat iz Sarajeva.

Srpski čelnik u BiH Milorad Dodik u nekoliko je navrata posljednjih mjeseci poručio kako bi odmah organizirao referendum o odcjepljenju Republike Srpske od BiH ukoliko bi visoki međunarodni međunarodni predstavnik Christian Schmidt intervenirao i proglasio BiH vlasnikom državne imovine.

On smatra da je ta imovina, unatoč odlukama Ustavnoga suda, u nadležnosti entiteta.

Zbog tih se poruka i poteza kojim osporava državne institucije srpski čelnik u BiH našao na listi koje je sankcionirala američka administracija, prenosi Hina.

Veleposlanik Murphy je poručio kako je i prošlotjednom zrakoplovnom vježbom iznad neba BiH, SAD čvrsto pokazao da stoji uz BiH.

Amerikanci preletjeli BiH i poslali poruku Dodiku: Nećemo stajati po strani

Poslali smo jasan signal naše posvećenosti BiH i njenom teritorijalnom integritetu, rekao je Murphy.

Opetovao je kako proslava 9. siječnja kao Dana Republike Srpske predstavlja kršenje odluke Ustavnoga suda BiH.

Srpski pak čelnik Dodik je na svome X profilu nastavio prkositi najavljujući kako će nastaviti proslavljati taj dan ignorirajući odluke domaćin institucija i osude međunarodnih dužnosnika.

Poslali smo jasnu poruku da nam nitko drugi, ni muslimani ni stranci, neće određivati što smijemo, a što ne smijemo slaviti, napisao je Dodik, prenijela je Hina.

SAD očekuje istragu zbog kršenja zakona vezanog za 9. siječanj

(www.jabuka.tv)



14 komentara

  • Ta bagra americka nema nista traziti u BiH. Niti su oni ikakvi partneri BiH, niti oni imaju bilo koju vezu sa demokracijom, nijhova nam ni ne triba. Oni rade samo za svoje globalne interese protiv drugih naroda sirom svita. Ako zele rat sa Rusijom, neka je napadnu tamo. Neka odhebu ovdavde. Nitko ih ne treba niti zeli, samo “nase” korupirane izdajice. Taj kauboj, neka sere u svojoj domovini. BiH nije njegova niti Bidenova privatna prcija ili kolonija. Dosta vise te zlonamjerne gube u Europi. Zbog njih i patimo, od nevidljivog neprijatelja, do ratova, njihovo je to sve maslo. A takoder su oni stvorili RS i sada nakon skoro 30 godina glume pravedna govanca. Oni su takoder krivi sto Hrvati u BiH nemaju politicka prava. Globalisticka stoka. Mrs!.

    • Nemate ni vi sta traziti u BiH!! Presudjeno vam sve sto se presudut može pred Međunarodnim sudom pravde a ti se još javljas i nekog prozivas. Ima vas 3% ako i toliko I svi ste z*****ci

  • Dodik je kreacija BiH politike, nebitno da li je to RS, HB ili FBiH. Dodik je bio toliko bahat i otvoren u svojim kleptomanskim pothvatima da je sam sebi grob iskopao. Njemu je zadnja šansa odcjepljenje.

    1. Scenarij: Dodik se odcjepi – potencijalni rat = Dodik u zatvoru kad tad
    2. Scenarij: Dodik bježi u Rusiju gdje nastavlja život, ali bez autonomije što je za njega problem, lik ne trpi nikakav autoritet iznad sebe.
    3. Scenarij: Dodik se ne odcjepljuje, završava u zatvoru uskoro.

  • Ako bi se i odcjepili bili bi prepolovljeni i prometno izolirani, svugdi im granica rijeke, a tu je i distrikt Brcko.
    Dodik vice i bluff.a, da bi ojacao poziciju RS.a jer procjenjuje da u ovom trenutku moze. A ko ce znat, mozda i uspije…to odlucuju veliki svjetski igraci, a ne mi.

  • A zašto se ne bi mogli odcijepiti? Ako Kosovo može zašto ne RS? Ako jedan narod živi u toj RS i ne dopusta teror muslimana kao sto se radi Hrvatima zašto ne bi imali pravo da se odvoje?

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.