Liverpool ili United, od 17:30 počinje utakmica vikenda

Od 17:30 sati na rasporedu je najveći debi engleskog nogometa, na Anfieldu će se sastati Liverpool i Manchester United, dva kluba koja se nalaze u potpuno drugačijim situacijama u Premier ligi.

Liverpool je vodeća momčad prvenstva koja s uvjerljivim igrama na dobrom putu prema naslovu prvaka. S druge strane, United igra najgoru sezonu u povijesti Premier lige, te se trenutačno nalazi na 14. mjestu na ljestvici. U Liverpoolu je danas pao jaki snijeg, no nakon dva sigurnosna sastanka odlučeno je da će se utakmica igrati.

Zato će crveni s Anfielda u ovoj utakmici pod svaku cijenu tražiti pobjedu. U tome bi im trebao pomoći sjajni Mohamed Salah. Egipćanin se ističe golovima i asistencijama u gotovo svakoj utakmici na kojoj nastupi i definitivno je prvo ime Premiershipa ove sezone.

U napadu Salah ima odličnu podršku suigrača. Cody Gakpo pronašao se pod novim trenerom, nakon što se prošle sezone mučio pod Kloppom. Tu je i Luis Diaz koji može biti izuzetno opasan kad se sjuri prema golu. Diogo Jota i Darwin Nunez još su dva opasna rješenja koja Liverpool ima u svojoj ofenzivi.

Vezna linija Liverpoola također je u velikoj formi. Posebno vrijedi pohvaliti Alexisa Mac Allistera, jer ističe se svojom trkom, a i zna biti opasan pred suparničkim golom. Tu je i Dominic Szoboszlai koji proživljava svoju najbolju sezonu otkad je došao na Otok.

Dodajmo tome sjajne bekove poput Trenta Alexander-Arnolda i Andyja Robertsona te moćnog Virgila van Dijka u zadnjoj liniji pa postaje jasno zašto je tako teško igrati s Liverpoolom posljednjih tjedana.

S druge strane, Manchester United izgleda pod Rubenom Amorimom još gore nego kad ga je vodio Erik ten Hag. U seriji je od četiri uzastopna poraza i nije zabio gol u zadnje tri utakmice. To se osjeća na ljestvici i portugalski stručnjak priznao je da se klub zapravo nalazi u borbi za opstanak.


Amorim polako gubi ideju kako postaviti ofenzivu svoje momčadi. Joshua Zirkzee čini se da ne funkcionira pod novim trenerom, a ne ističe se u napadu niti Rasmus Hojlund. Nisu dobro utjecale na momčad ni disciplinske kazne koje je Portugalac dodijelio Ajelandru Garnachu i Marcusu Rashofordu prije nekoliko tjedana. Sve što je Amorimu prolazilo u Sportingu ne prolazi na Old Traffodu.

Kako god, barem mu se u momčad vraća Bruno Fernandes koji je odradio svoju suspenziju. U sredini pak terena Casemiro još uvijek ima kvalitetu za velike utakmice, a tu je i mladi Kobbie Mainoo koji se ističe svojom žestinom.

Spomenimo još Amada Dialla koji pokazuje određeni potencijal prema naprijed, no zato je mnogo konfuzije u obrani. Drugim riječima, Matthijs de Ligt i suigrači mogli bi biti na mukama ove nedjelje, baš kao i West Ham koji je u prethodnom kolu primio pet komada od Liverpoola.

Izostanci i ozljede:

Liverpool: Bradley C. (ozljeda mišića), Gomez J. (ozljeda bedra), Konate I. (ozljeda koljena).

Manchester United: Lindelof V. (ozljeda zgloba), Mount M. (ozljeda noge), Shaw L. (ozljeda lista).

(www.jabuka.tv)



Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.