Javno poduzeće Komunalno Mostar oglasilo se zbog, kako navode, čestih kritika koje im građani upućuju putem društvenih mreža zbog stanja u domenu odvoza otpada.
Prije svega želimo naglasiti da je u tijeku turističke sezone količina otpada znatno veća nego u ostatku godine zbog većeg broja turista ali i naših ljudi koji dolaze iz inozemstva na odmor u svoj grad.
Također dio građana koristi odmor za renoviranje stanova i zamjenu namještaja, te čišćenje svojih dvorišta i vrtova što na kraju završava na ulici pored kontejnera gdje mu nije mjesto. Sve navedeno utječe na kvalitetu usluge koju pružamo jer količina otpada premašuje naše trenutne kapacitete, djelom i zbog odmora naših radnika, kvarova vozila, zastoja u prometu itd., istaknuli su, javlja Bljesak.
Iz Komunalnog smatraju da je “došlo vrijeme za ozbiljnu reformu ove djelatnosti u Gradu Mostaru koju smo već započeli kroz otvaranje reciklažnih dvorišta i uvođenja odvajanja otpada s ciljem rasterećenja postojećih kontejnera”.
Za sve ovo nam je potrebna i vaša pomoć ali i pomoć gradskih službi koje također moraju raditi svoj dio posla na sankcioniranju neodgovornih pojedinaca, dodali su.
Na kraju, za one koji nam prigovaraju kako je ‘prije rata’ bilo bolje želimo iznijeti podatak da je u komunalnom poduzeću Parkovi, ‘prije rata’ bilo zaposleno 750 radnika dok je trenutni broj 270 uz dosta manju količinu otpada u odnosu na danas, zaključili su u priopćenju.
Inače, J.P. Komunalno Mostar uvelo je novinu koje će značajno poboljšati prikupljanje i odvoz otpada u Mostaru. Ove mjere, koje su stupile na snagu od 1. kolovoza 2024. godine, dizajnirane su kako bi unaprijedile kvalitetu života građana Mostara i pridonijele očuvanju okoliša, navelo je ovo mostarsko poduzeće.
Komunalno Mostar objavilo je ranije kako uvodi sustav razvrstavanja kućnog otpada kako bi olakšali reciklažu i smanjili količinu otpada koji završava na deponijama. Građani će sada moći odvojeno prikupljati papir, staklo, plastiku, željezo i ostali reciklažni materijal.
Da reciklažna dvorišta nisu bajka, kako nas neki prozivaju dokazuju i ove fotografije gdje je nakon samo 15 dana prikupljena velika količina ambalažnog otpada koji će uskoro biti poslan na reciklažu. Zahvaljujemo se svim odgovornim građanima koji podržavaju ovu aktivnost i pozivamo ostale da nam se pridruže, objavili su u subotu.
(www.jabuka.tv | Foto: JP Komunalno Mostar)
Još samo zazivajte druga Titu, jebo vas drug Tito zločinac!
A kao ovi danas su bolji , ista govna samo drugo pakovanje
Sve na silu,politički,gore stanje nego prije,posude,smrad,curi iz vozila,nemate se nastoji vaditi,podjeljen grad i dalje,svak čisti svoj dio itd.Sta uradite od grada
Zalosno
Naravno da je bilo bolje, jer su imali 30 i kusur godina manje nego sad.
Prije kojeg rata? Čisto da nam svi odreda objasne….nismo upućeni u tržišno gospodarstvo
Ništa negoniti pa nek se uduše u smeću
Pa bilo je čistije,zelenilo i cvijeće,svaku noć se usisavale i prale ulice,parking se nije plaćao a pogozovo kod Razvitka i Hita(a koko uopće se može od kupca tražiti da plati parking)…a vidi sad.
Prije je svaka ulica imala čistača sa trokolicom.Tj.na svakoj trokolicu broj reona kojeg čisti.Isto tako imali su na svakoj raskrsnici milicionera.Danas puna uprava u komunalnom a dvojica ili trojica čiste grad a puna stanica policije i nikoga na ulici
Nek me netko uvjeri u suprotno
Bravo ,tako je ,istina sve što ste napisali ali zato je moguće da djete id 18 god sjedne pjan za volan i usmrti obitelj jer zna da ga neće niko zaustaviti nažalost.Tuga od grada.
Ali je zato napredak da se parking plaća i iz džepova građana uzimaju novci i još se hvale kako pozitivno napreduju proizvode novac haha
I stanari bi oko zgrada mogli malo počistiti.Glume dame i gospodu a ispred ulaza im možeš nakupiti dvije vreće smeća.Ulaze u stanove preko smeća.Očistite malo i posadite koji cvijet a nemojte samo sjediti po kavama i prigovarati.
Nemozete se vi nositi niti uspoređivati prije i sad,svi se uhljebili,svak svoga dovukao,nikad vi nećete dostići razinu prijašnjeg Mostara,s čim se vi udarati u prsa,pogledajte ulice,nazovimo parkove,posude vozila neispravna,šuplja vozni park katastrofa,okanite se politike prifatite se metle
Sve politički,nikad gori grad,ulice smrde,iz vozila curi tečnost fekalije,zaraza,na sva ste zvona udarali novo sito na visoko visi,samo ste uhljebili politički poslušne kadrove koji su kupili diplome i sa tim ljudima dase napredak vidi,pranje para,fuj gadovi.
Vi ste samo grlati,nikad nećete dostići prijeratni nivo čistoće,vozila sakaretine šuplja,ostavljaju smrad po ulicama pranje para,nestručnost djelatnika,dovlacite stranački poslušnike sa kupljenim školama,takvi vama I trebaju i što se onda mi građani čudimo kakav nam je grad.