Jeste li spremni za ovogodišnju “Raštikijadu”?

Dvanaesta po redu “Raštikijada” održat će se ovoga četvrtka, 31. listopada u Agroturizmu Marića gaj u Ružićima pored Gruda.

Riječ je o jednom od najiščekivanijih kulinarskih događaja u Hercegovini koji svake godine podiže ljestvicu, pa tako organizatori najavljuju kako će ova Raštikijada biti najveća do sada.

Natjecanje u pripremi jela od raštike već je postala tradicionalna manifestacija za ovo doba godine i privlači sve više posjetitelja. Na Raštikijadi se natječu ekipe iz BiH i Hrvatske za najbolja tradicionalna i inovativna jela od raštike.

Žiri ocjenjuje jela prema sljedećim kategorijama, s ocjenama od 5 do 10:

  • Tradicionalna hercegovačka raštika
  • Inovativno predjelo od raštike
  • Inovativno glavno jelo od raštike
  • Inovativni desert s raštikom

Jelo s najvećim zbrojem bodova iz svih kategorija bit će proglašeno pobjednikom, a dodijelit će se nagrade za najbolje jelo u svakoj kategoriji te posebna nagrada za najšarmantniju ekipu.

Pripremite se za još jedno nezaboravno gastronomsko iskustvo! Ne propustite da budete dio ove manifestacije!, poručili su iz Agroturizma Marića gaj. Događaj počinje od 15:00 sati.

Kupnjom promotivne čaše u vrijednosti od 20 KM možete kušati razne specijalitete, uživati u domaćem vinu i odličnoj zabavi do kasnih večernjih sati.

(www.jabuka.tv | Foto: Hajdučke Vrleti Blidinje)



1 komentar

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.