Cesta Jablanica-Blidinje u poplavama koje su zadesile BiH uslijed klizišta pretrpjela je veliku štetu. Od tada, odnosno listopada, na toj dionici je obustavljen promet, kako stoji i u izvješću BIHAMK-a.
Ipak, BiznisInfo.ba piše da se ovom cestom promet normalno odvija, unatoč tome što u svakom trenutku može doći do tragedije, s obzirom na sam razmjer štete.
Ovaj medij piše kako na početku oštećenog dijela ceste postoji znak koji zabranjuje prometovanje svim motornim vozilima, ali nitko, odnosno nikakva službena osoba, ne kontrolira tu dionicu, pa se cesta koristi na vlastitu odgovornost i rizik.
Čini se, čak, da je frekvencija vozila slična onoj od prije poplava. Cestom ne prolaze samo putnički automobili, već i brojni kamioni, među kojima i oni najveći, vjerojatno vozeći teški teret.
Sama cesta je teško oštećena pa je vožnja njome veoma neugodna. Dobar dio je pod makadamom. Ima puno zemlje, prilično velikog kamenja, rupa itd. Kolnik je na više mjesta sužen. Posebnu opasnost predstavljaju odroni, odnosno kamenje koje i dalje pada po cesti, piše BiznisInfo.ba.
Dalje navode kako se na cesti ne izvode nikakvi radovi.
Inače, iako ova cesta nije prometna kao ona prema Mostaru, ona je ipak važan pravac. Predstavlja najkraći put ne samo iz Jablanice, nego i iz Sarajeva, za gradove kao što su Posušje i Tomislavgrad, ali su je sve više koristili i oni koji idu u Makarsku ili Split.
Stoga bi njeno obnavljanje svakako trebalo biti jedan od prioriteta, najviše zbog mještana, potom zbog vozača kamiona ali i svih drugih putnika, zaključuje navedeni medij.
(www.jabuka.tv)
Bgti vozači krivi što ne kruže 50km više a država nije kriva jer ne može asvaltirat usr*nih 2km ceste 4 mjeseca?
Pa, nije nimalo pametno to sto rade, sta ce ako stradaju, sto nije bas tako nevjerojatno.
Boze sacuvaj! Pa tu je se moglo vec popraviti sve 100x i onda treba napraviti potpuno novu prometnicu- magistralnu cestu.
Trebaju se napravit tribine po vrapčićima, dvorane itd itd ,, pa najlakše novce od donacija za jablanicu preusmjerit za te gluposti
Seren se na vas i vašu Drzavu, triba granicu na Sovićka vrata stavit i iznad Mostarskih Potoka, distrikt Vrapčiće protrat na Jablaničku stranu….