Nude se posljednjih tjedana, a nudit će se i dalje, mnogi igrači Hajduku.
Pretežno se to odnosi na igrače koji nemaju klub, nemaju ugovore i valja tek ispregovarati osobne uvjete. Ta će se priča ozbiljnije zakotrljati kada Gonzalo Garcia i službeno preuzme kormilo Bijelih, a to će se dogoditi jako brzo. Trebat će ozbiljno regrupirati kadar kako bi se napalo ozbiljne ambicije u Europi te prvenstvu.
Promjene neće zaobići niti jednu liniju, a osobita će pozornost biti posvećena veznom redu. Tu su noviteti najpotrebniji. Garcia svoje mete već ima, možda je jedna od njih i Petrušenko koji je kazao kako ima konkretnu opciju povratka u Hrvatsku i da ne bi imao ništa protiv toga.
Može se tek pretpostavljati želi li Hajduk Ukrajinca, a o tome je posljednjih dana već bilo govora. Sigurno bi 27-godišnjaku Garcia namijenio ozbiljnu ulogu jer je pod njim u Istri igrao nogomet karijere.
Utrecht želi Sigura
Najnoviji interes navodno stiže iz Eredivisie, a potencijalni kupac zove se Utrecht. Minimalna granica Hajdukovih zahtjeva je nepromijenjena, traži se minimalno 4 do 5 milijuna eura pa ako Nizozemci doista žele Sigura za njega će se boriti. Neće Hajduk ništa po tom pitanju forsirati, ionako je tajna nada da će veznjak ostati na Poljudu.
Milije se trenutno primaju pozivi za Prpića ili Durdova, a Garcia bi imao zadatak izvući najbolje iz Kanađanina. Isto se odnosi i na Pukštasa za kojeg je još ljetos zvala Parma. Taj je interes bio najkonkretniji, a kasnije su te priče isparile. Nije se Amerikanac naigrao kod Gattusa, a tinja nada da će ga Garcia dovesti do vrhunca, pišu Sportske novosti.
Svakako, Bijeli gledaju kako prodati Prpića i Durdova, a zadržati Sigura i Pukštasa. Iako, istini za volju, baš i nisu u situaciji da te stvari mogu tako kontrolirati. To bi bila idealna opcija.
(www.jabuka.tv | Foto: Pixsell)