Haaland s pet golova odveo Manchester City u četvrtfinale Lige prvaka

U uzvratnom ogledu osmine finala Lige prvaka Manchester City je deklasirao RB Leipzig rezultatom 7:0.

Haaland je u potpunosti ‘razvalio’ Gvardiolov Leipzig postigavši pet pogodaka.

Njemu se u ovom susretu u postignutim golovima pridružila dva suigrača Gundogan u 19. minuti susreta i Kevin de Bruyne u sudačkoj nadoknadi, 92. minut susreta.

Ovom izvedbom nogometaši Manchester Citya plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Najveće zasluge za to idu fenomenalnom Erlingu Haalandu, koji je u 62 minute igre zabio pet golova.

Joško Gvardiol odigrao je cijeli susret za Leipzig te je, kao i ostatak njegove ekipe, bio potpuno nemoćan.

City je od prvog sučevog zvižduka krenuo s dominacijom. U trećoj minuti je Gundogan protratio veliku priliku, dok je u 11. Blaswich obranio čisti zicer Haalandu. Ipak, obrana Leipziga pukla je u 22. minuti na pomalo nesretan način.

Slavko Vinčić dosudio je jedanaesterac za City nakon što je lopta u ruku pogodila Henrichsa, koji je bio u skoku s Rodrijem. Siguran realizator bio je Haaland. Samo dvije minute kasnije isti igrač zabio je za 2:0. Natrčao je na odbijenu loptu nakon što je De Bruyne s 20-ak metara pogodio gredu.

Momčad Pepa Guardiole na Etihadu očito je bila nezaustavljiva.

Uspjeli su domaći nogometaši povisiti prednost na 3:0 do kraja prvog poluvremena. Nakon ubačaja iz kornera Dias je pucao glavom, lopta se odbila od stative i plesala po gol-liniji, a na nju je u punom trku stigao Haaland i tako kompletirao hat-trick.

Norvežanin je u 54. minuti postigao svoj četvrti gol kada je opet bio prvi na odbijancu nakon ubačaja iz kornera, a vrlo sličan pogodak postigao je i četiri minute kasnije.

Da nije, Haaland bi imao jako dobru priliku postati prvi igrač sa šest golova na jednoj utakmici Lige prvaka. Ovako se pridružio Leu Messiju i Luizu Adrianu kao strijelac pet pogodaka u jednom ogledu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Nakon Cityjevog odlaska na 6:0 tempo igre je značajno pao, no susret je zaključen prekrasnim pogotkom Kevina De Bruynea u drugoj minuti sudačke nadoknade. Belgijac je sjajno pogodio s 20-ak metara na dodavanje Mahreza.

U prvoj utakmici, koja je odigrana u Njemačkoj, završilo je 1:1, a strijelac za Leipzig bio je Joško Gvardiol.