Francuzi izašli podržati čelnicu francuske krajnje desnice Marine Le Pen

Tisuće ljudi okupile su se danas u Parizu u znak potpore čelnici francuske krajnje desnice Marine Le Pen koja je najavila da će se mirno boriti protiv petogodišnje zabrane kandidiranja za političku funkciju.

Sud u Parizu osudio je Le Pen i dvadesetak članova stranke Nacionalno okupljanje (RN) za pronevjeru europskog novca i izrekao kaznu koja će joj onemogućiti kandidiranje na predsjedničkim izborima u Francuskoj 2027., osim ako ne uspije poništiti presudu u roku od 18 mjeseci.

Naša će borba biti miroljubiva i demokratska borba. Za primjer uzimamo (američkog baptističkog svećenika, političara i aktivista) Martina Luthera Kinga koji je branio građanska prava jer “su danas u pitanju građanska prava Francuza“, poručila je putem videokonferencije održane s članovima talijanske Lege, antiimigracijske stranke Mattea Salvinija, koja se okupila u Firenci.

Ispitivanje javnog mnijenja koje je proveo Elabe u subotu pokazala je da je Le Pen i dalje favoritkinja za pobjedu u prvom krugu predsjedničkih izbora s potporom između 32 i 36 posto, ispred bivšeg premijera Edouarda Philippea, koji po anketama ima između 20,5 i 24 posto.

U drugom dijelu Pariza, na Trgu Republike, okupile su se pristaše ljevičarskih stranaka u znak prosvjeda protiv napada Le Pen na francusku državu.

Političari centra, uključujući dva bivša premijera, Gabriela Attala i Philippea, također su se okupili kako bi pokazali ujedinjenu frontu protiv RN-a.

Održimo ovu predanost moralu političkog života i našim institucijama u vrijeme kada ih izaziva krajnja desnica, koja se danas okuplja kako bi napala naše suce, kako bi napala naše institucije, kazao je Attal.

Nije bilo izravnih policijskih procjena o broju sudionika skupa, ali su organizatori objavili da se okupilo oko 15.000 ljudi.

(www.jabuka.tv | Foto: X)



8 komentara

  • Tako i triba.
    Ovi na vlasti kad im netko s.eta samo optuze i ne mozes se kandidirati oni pobjednici….
    Po onoj:
    Kadija te tuzi, kadija te sudi

  • Sve više jačaju desne opcije u europi, tako ih nazivaju globalisti. Ja sam hrvat i volim Hrvatsku i ne vidim šta tu ima loše. Nismo mi svi isti u europi, pogotovo se to propagira sa migrantima koji su uzdrmali predziđe kršćanstva. Tko god misli da oni slučajno naseljavaju europu u velikoj su zabludi. Osobno nemam ništa protiv bilo koje vjere ili nacije . Htio sam reći da će desno orjentirane stranke jačati iz revolta prema onima koji sustavno naseljavaju europu i ne poštivaju prostor i kulturu gdje su došli. A s druge strane obilato koriste materijalno te države.

    • Problem je sto ti i ostali desnicarski moroni ne vidite i ne shvacate, je to da ih desnicari i dovode u Europu. A krajnja desnica kao i krajnja ljevica su jednaki ekstremisti na obje strane spektra, teski rasisti i kreteni.

  • Mislim da ste me pogrešno razumijeli, ne podržavam niti jednu vrstu ekstremizma, bilo lijevog ili desnog. A jačanje desnog ekstremizma su prouzročili ovi teroristički napadi po njemačkoj. Naravno da taj revolt prouzročuje jačanje desnice što nije dobro. Migranti nisu krivi što se netko odrekao vjere. Htio sam reći da će za 20-ak godina struktura stanovništva njemačke, i francuske biti potpuno promjenjena. Želim vam svako dobro.

  • svi će se oni vratit u svoje vukojebine na isti način na koji su i došli.To je sigurno kao što je sigurno podne u pol bijela dana.Europa će naučit lekciju na teži način ali zar je ikad u povijesti Europe bilo drugačije?Nije i niti neće opet biti nego onako kao što je i bilo.Svaka škola se plaća na ovaj ili onaj način.Izgleda da je neka viša sila ili tko zna tko drugi Europu učinio mjestom gdje se životne lekcije plaćaju na izuzetno skup i tragičan način.Sve ono što se dogodilo samo u dvadesetom stoljeću pomno nas upozorava da se Europom ne može vladati silom ili mjenjanjem njezine tradicije i kulture.Prije ili kasnije sve završi na isti tragičan način i Europa opet uči na vlastitoj koži vlastite pogrješke.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.