Dvije pomorske nesreće na Jadranu: Kod Pule pronađeno tijelo, kod Oliba nasukana brodica

Jedna osoba je ozlijeđena, a jedno beživotno tijelo pronađeno je u moru nakon pomorske nesreće kod pulskog lukobrana, izvijestilo je Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.

Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru u Rijeci, MRCC Rijeka, izvijestila je o izvanrednim događajima u zadarskom arhipelagu i pulskom akvatoriju.

U jednom slučaju brodica se nasukala kod otoka Oliba, dok je kod pulskog lukobrana zabilježena pomorska nesreća u kojoj je jedna osoba ozlijeđena, a nedaleko od mjesta nesreće uočeno je beživotno tijelo na površini mora.

Nesreća kod pulskog lukobrana

Dojava o pomorskoj nesreći brodice kod pulskog lukobrana u MRCC Rijeka zaprimljena je jutros, 4. lipnja, oko 7:20 sati.

Ozlijeđena osoba evakuirana je iz brodice te su je preuzeli djelatnici Hitne medicinske pomoći Pula radi daljnjeg medicinskog postupanja.

Nedaleko od pozicije pomorske nesreće uočeno je i beživotno tijelo na površini mora.

Kako je priopćeno iz Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, u tijeku su postupanja nadležnih službi.

Brodica se nasukala kod otoka Oliba

MRCC Rijeka zaprimio je u srijedu, 3. lipnja, u 21:30 sati dojavu o pomorskoj nesreći, odnosno nasukavanju brodice u uvali Slatinica, uz obalu otoka Oliba.

Dojava je zaprimljena posredstvom Županijskog dojavnog centra ŽC 112, a o događaju je obaviještena Lučka kapetanija Zadar, čiji su službenici isplovili prema mjestu dojave.

U izravnoj komunikaciji s dojaviteljem, koji je ujedno bio i voditelj brodice, potvrđeno je kako među ukupno pet članova posade, svi državljani Republike Italije, nema ozlijeđenih te da nisu životno ugroženi.

O događaju je obaviješten i vlasnik brodice, domaća charter tvrtka, radi pružanja komercijalne pomoći u odsukavanju i teglju brodice.

Nije uočeno onečišćenje mora

Dolaskom na poziciju službenici Lučke kapetanije Zadar potvrdili su kako nema ozlijeđenih među peteročlanom posadom.

U okviru preliminarnog očevida utvrđeno je da je brodica nasukana u plićini, a na poziciji nije uočeno onečišćenje mora i morskog okoliša.

Noćas, 4. lipnja, u 00:40 sati, djelatnici tvrtke za pružanje komercijalne pomoći plovilima i posadama na moru odsukali su brodicu s posadom, nakon čega je uzeta u tegalj do sigurnog veza u luci Gaženica.

(www.jabuka.tv | Foto: Hrvoje Jelavić/Pixsell)