Dva širokobriješka karate kluba osvojila ukupno 14 medalja na najjačem turniru u BiH

Članovi dvaju karate klubova iz Širokoga Brijega osvojili su u nedjelju na 17. Ilidža Openu, najjačem turniru u BiH, ukupno 14 medalja.

Osam medalja osvojio je Karate klub Široki dok je Karate klub Široki Brijeg osvojio šest medalja.

Karate klub Široki nastupio je sa 16 članova i osvojio osam medalja od kojih su dvije zlatne, četiri srebrne te dvije brončane.

Zlato su osvojili brat i sestra David i Petra Sesar. Srebrne su bile Tea Cigić, Nikolina Lasić, Laura Bilać i Mia Sesar dok su broncu osvojili Karlo Bilać i Katarina Ćuže.

Potrebno je istaknuti Tomu Sesara koji je u kategoriji kadeta izgubio u borbi za brončanu medalju.

Iz Karate kluba Široki, koji ove godine slavi 25 godina postojanja, ističi da su se dobrim nastupima našli među deset najboljih klubova na ovom turniru od ukupno 98 njih koji su nastupili.

Članovi Karate kluba Široki Brijeg osvojili su četiri srebrne i dvije brončane medalje.

Srebrne medalje u dvije kategorije osvojio je Viktor Kvesić dok su se srebrom također okitile Ružica Hrkać i Iva Slišković. Brončane medalje osvojili su Luka Gilja i Mihael Hrkać.

Ekipu su vodili treneri Marin i Goran Hrkać.

Na ovogodišnjem međunarodnom turniru na Ilidži nastupilo je 1.170 natjecatelja iz 98 klubova iz osam država.