Predsjednik Hrvatskog narodnog sabora (HNS) i HDZ-a BiH Dragan Čović u petak je u Zagrebu, nakon koordinacije njegove stranke s HDZ-om Hrvatske, rekao kako je uvjeren da proces formiranja vlasti u BiH neće trajati duže od 45 dana.
HDZ BiH i HDZ u petak su u Zagrebu održali sastanak resorne koordinacije, nakon koje su izjave medijima dali Čović i ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman.
Ja sam uvjeren da ćemo u ne duže od 45 dana završiti ovaj proces i ne očekujem baš bilo kakve probleme, rekao je Čović dva dana nakon objave konačnih rezultata izbora u BiH.
Predsjednik HDZ-a BiH rekao je kako početkom idućeg dana kreću intenzivni razgovori s drugim strankama iako su se već odvili oni neformalni, izvan svjetla javnosti.
Čović je u Zagrebu uputio HDZ kojom će dinamikom ići ti pregovori te kako da se dođe do cilja da je ove godine uspostavljena sva izvršna vlast, uz usvojena programska načela funkcioniranja za iduće četiri godine, ali i proračuna, prenosi Hina.
HDZ BiH želi da se prvo dogovori sustav funkcioniranja vlade Federacije, načela na kojima će raditi, a da se potom dogovaraju resori.
Čović je zahvalio hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću bez kojega teško da bi bili ponosni na rezultate izbora.
Grlić Radman kazao je kako je za stjecanje kandidacijskog statusa za Europsku uniju za BiH važno što prije moguće formirati vlast kako bi institucije te zemlje funkcionirale.
HDZ i HDZ BiH resornu koordinaciju održavaju šest godina, radeći na usklađivanju praktički svih područja života hrvatskog naroda u BiH kroz institucije zakonodavne i izvršne vlasti, rekao je Čović.
Ministar je rekao kako ta koordinacija želi još više približiti BiH Hrvatskoj te ostvariti njen kandidacijski status.
(www.jabuka.tv | Foto: Denis Kapetanovic/Pixsell)
Ma kojem Plenkovicu zahvaljujes? Za sta? Sutio kao zaliven i virio iz necega ovima iz EU.
Hvala gospodinu Zoranu Milanovicu koji je vise ucinio za nas u proteklih godinu dana nego svi iz hdz-a u dva desetljeca. Nisam bila zagovornik njegove politike u sdp-u ali kao Predsjednik je ispostivao svako obecanje i stoga mu jos jednom od srca HVALA!
Vječiti optimista..!
Ko o čemu on o formiranju vlasti.dao bog još 30 god da je formiraš..
Vlast je slast. Jos cetiri godine ruke u medu a zasticeni tko titini medvjedi.
Ja sam isto uvjeren, šta je to, mjesec ipo ko dlan od dlan proleti, dok si reko keks
Bože ko djeda mraz, želje ispunja svoga naroda
Molite ljudi za njega da ga sačuva providnost
Ta neš ti opet dragane u vlast, jbt čisti si djed zar nije vrijeme da malo odmoriš u daš priliku mlađima
Ima 3 rečenice samo ih ponavlja, ja sam uvjeren ,konstitutivni narod ,izborni zakon i to slušamo 20 godina.
ništa ova spodoba neće napraviti samo pokrasti još ovaj jadni narod idi jednom sklonisi vidiš da se gadiš postenu čoviku parazitu komunistički
Čemu žurba.