Federico Coppitelli razriješen je dužnosti glavnog trenera seniorske momčadi NK Osijek.
Talijanski strateg od ove srijede više nije šef stručnog stožera naše prve momčadi. Federico Coppitelli razriješen je s poslova glavnog trenera seniorske momčadi NK Osijek s.d.d.
Podsjećamo, talijanski je strateg na Opus Arenu stigao u lipnju prošle godine kao izbor tadašnjeg sportskog direktora Josea Bota.
U međuvremenu je momčad vodio u 33 natjecateljske utakmice u kojima je Osijek ostvario 13 pobjeda, 8 remija i 12 poraza.
Treninge će do izbora novog kormilara voditi Tomislav Radotić, jedan od Federicovih pomoćnika iz dosadašnjeg stožera”, stoji u objavi slavonskog kluba.
Federico Coppitelli razriješen je dužnosti glavnog trenera seniorske momčadi NK Osijek. ⚪️🔵 pic.twitter.com/6gCEC7q1gO
— NK Osijek (@nkosijek) March 19, 2025
O odlasku Coppitellija, 40-godišnjeg talijanskog trenera, govori se tjednima. U 2025. godini vodio je devet utakmica osječke momčadi i ostvario dvije pobjede, obje protiv Dinama – prvo u 20. kolu SuperSport HNL-a rezultatom 2:1 na Opus Areni, a zatim u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa rezultatom 0:1 na Maksimiru.
Osijek je ušao u polufinale SuperSport Hrvatskog kupa, gdje će igrati protiv Slaven Belupa, dok je u SHNL-u pao na šesto mjesto.
Također, s otkazom se navodno odugovlačilo jer su vodeći ljudi slavonskog kluba bili u Švicarskoj na sudu s bivšim trenerom i sportskim direktorom Nenadom Bjelicom zbog isplate otpremnine.
Nakon što je slučaj završen nagodbom Osječani su se mogli okrenuti rješavanju trenerske situacije.
Coppitellija bi mogao zamijeniti Slovenac s iskustvom iz Hrvatske. Simon Rožman (41) je favorit za preuzimanje momčadi Osijeka kao trener. Uz njega bi trebao doći još poznatiji lik iz prošlosti SHNL-a.
Senijad Ibričić (39), legenda NK Zagreba i Hajduka, trebao bi postati novi sportski direktor kluba. Rožman i on su u takvom duetu radili na zadnja dva posla, Domžalama i Sarajevu, i vjerojatno će ih upariti i Osijek.
(www.jabuka.tv | Foto: X)