Predsjednica Vlade HNŽ-a Marija Buhač susrela se u utorak s predsjednikom i dopredsjednikom Udruge hrvatskih vojnih invalida Domovinskoga rata (HVIDRA) Mostar Darkom Drmaćem i Marijom Cvitkovićem.
Razgovarali su o aktualnim pitanjima vezanim za branitelje, osobito stradalnike Domovinskoga rata i članove njihovih obitelji, kao i o tekućim aktivnostima Hvidre, s naglaskom na planove za predstojeće razdoblje.
Izrazivši zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom s Vladom HNŽ-a i potporom koju i Vlada i resorno ministarstvo za pitanja branitelja kontinuirano pružaju braniteljskoj populaciji, Drmać je posebno pozdravio nedavno usvajanje Uredbe o jedinstvenim kriterijima i pravilima za zapošljavanje branitelja i članova njihovih obitelji u HNŽ-u.
Tim je dokumentom propisan postupak primjene Zakona o dopunskim pravima branitelja i članova njihovih obitelji pri zapošljavanju na način da prioritet imaju članovi obitelji poginulih, umrlih i nestalih branitelja, ratni vojni invalidi, dobitnici ratnih priznanja i odličja, razvojačeni branitelji, kao i djeca i supružnici branitelja svih pobrojanih kategorija.
Vlada HNŽ-a redovito izdvaja sredstva za pomoć i potporu braniteljima koja se, prije svega, odnose na njihova liječenja, nabavu pomagala, zdravstvenu skrb, školovanje djece, zapošljavanje, socijalna i druga pitanja.
U Programskim smjernicama jasno smo naznačili kako je naša trajna obveza skrb o sudionicima Domovinskoga rata i članovima njihovih obitelji, kao i dostojanstvo pojedinaca kroz trajno ostvarivanje njihovih stečenih prava kao stradalnika ili zaslužnih pojedinaca, kazala je ovom prigodom Marija Buhač, obećavši nastavak tijesne suradnje s Hvidrom, kao i drugim braniteljskim udrugama.
Federalna zastupnica traži povećanje naknade nezaposlenim braniteljima
(www.jabuka.tv | Foto: Vlada HNŽ)
Boli vas neka stvar
Kako važna informacija. Ona njima prebacila 20-30 tisuca km a oni njoj kupili prelijepi buket cvijeća. I sretni otisli na rucak . Boze moj gdje mi zivimo. Sto su nam udarne vijesti..
Evo, za mene se ne brineš recimo! Niti me znaš, nit poznaš, niti si mi ni ti ni tvoji prethodnici nikada dali nikakvu pomoć! Niti hvidra, iako sam član i redovito uplaćuje članarinu. Jednom sam ih pitao za pomoć zbog bolesti i liječenja hladno su me otfikarili. Toliko o jednima i o drugima. A primjera kao moj napretek. Sigurno ima onih koji su dobili neku pomoć, ali to su mrvice ili teška, teška nesreća i jad kod ljudi
Gđo Buhač ima sluha za branitelje jer joj je otac bio branitelj a svekrva nije ni upoznala jer je poginuo u ratu.
To joj je did a ne svekar.
Je li ovaj lijevo onaj što je dočeko četnike u kući u Rodoču a oni ga odveli u Bileću.Ove udruge sve redom treba rasformirati,privatne prćije u službi politike.
Da, to je taj 😁