Barcelona slavila s 2:0 nad Leganesom

Barcelona nije kiksala kod kuće protiv Leganesa, odigrala je dobru utakmicu i upisala 2:0 pobjedu.

Prednost nad madridskim Realom je ponovno pet bodova, a Madriđane očekuje težak dvoboj protiv Valencije.

Možda su u Barceloni očekivali lakši posao protiv momčadi koja se bori za ostanak, ali najvažniji su u ovom trenutku bodovi koji se posebno u ovakvim susretima ne smiju gubiti.

Prvi pogodak stigao je u 42. minuti kada je Firpo napravio dobar posao, izborio se za loptu među gostujućim braničima, a ona na kraju dolazi do Ansua Fatija koji izvana pogađa prizemnim udarcem za 1:0.

Na 2:0 Barcelona je povisila 20 minuta prije kraja. Lionel Messi zaustavljen je prekršajem u kaznenom prostoru, dosuđen je penal koji izvodi sam Messi i podiže na 2:0, piše Sportnet.

Rezultat se više nije mijenjao, a Ivan Rakitić kod domaćina je odigrao svih 90 minuta.