Anđelo Kvesić je prvak Europe

Širokobriježanin Anđelo Kvesić postao je danas prvak starog kontinenta u karateu u teškoj kategoriji.

U iznimno uzbudljivom finalu kategorije +84 kg kilograma, Kvesić je pobijedio Belgijca Lucu sa 13:7.

Poveo je s 4:1, a onda je Belgijcu suđen jedan upitni kružni udarac nogom u glavu za 4:4. A nakon primljenog udarca nogom u tijelo i opomene, gubio je Anđelo sa 4:7 a onda je krenuo njegov spektakularni preokret.

Samo dvadesetak sekundi prije kraja pogodio je suparnika lijevim kružnim za 7:7, a potom je par sekundi prije isteka borbe jednakim udarcem poveo sa 10:7. I da tu ne bi bilo nikakvih dilema, u posljednoj sekundi okršaja,  sjajni Anđelo je kontirao protivnika sa zakucavanjem i pobjedu od 13:7, prenosi Večernji list.

Zlato člana Karate kluba Hercegovina Zagreb je ujedno i prva medalja za Hrvatsku na Europskom prvenstvu u turskom Gaziantepu, drugu je osvojio Enes Garibović koji je poražen u finalu, a nastupio je umjesto Anđelova brata Ivana.

Najbolju formu svoje sportske karijere nđelo Kve kapitalizirao je tako osvajanjem zlata na Prvenstvu Europe pa sada karataška obitelj Kvesić ima i europsko i svjetsko zlato kojeg je 2018. osvojio mlađi brat Ivan.