Ambiciozni Pique odlučio se na veliki korak

Stoper Barcelone Gerard Pique kandidirat će se za predsjednika katalonskog kluba, objavio je Mundo Deportivo.

Pique se trenutačno oporavlja od ozljede koljena koju je zaradio na gostovanju protiv Atletico Madrida 21. studenoga. Iskusni defenzivac je odbio operaciju pa ga liječnici pokušavaju osposobiti za nastavak karijere, ali ne mogu mu jamčiti da će igrati bez bolova.

Neovisno o budućnosti njegove igračke karijere, Pique, koji će u veljači napuniti 34 godine, namjerava se kandidirati na predsjedničkim izborima koji će se održati 24. siječnja 2021. Već je od kluba zatražio 65.000 glasačkih listića za dobivanje potpisa koje će prikupljati sljedećih nekoliko dana u uredima Camp Noua. Ujedno je razgovarao s čelnicima Barcelone o promjeni statuta kako bi se i aktivnim igračima dopustila kandidatura za predsjednika.

Pique pretendira na predsjedničku poziciju u posebno teškom trenutku za voljeni klub, što je zadatak koji bi se čak mogao kombinirati s igračkim, ali na gotovo simboličkoj razini, tek kako bi svoje iskustvo prenio mladima iz svlačionice, dodaje Mundo Deportivo, prenosi HRT.

Socios (pristaše-dioničari kluba) moći će prvi puta glasovati na čak deset biračkih mjesta – na stadionu Camp Nou u Barceloni, ali i u četiri druga grada u regiji Katalonije i Andori, kao i u četiri grada u ostatku Španjolske (Madrid, Sevilla, Valencia i Palma de Mallorca).

Slavni katalonski klub je, osim u krizi rezultata jer lanjske sezone nije osvojen nijedan trofej, i u financijskoj krizi, pa je privremena uprava postigla načelni sporazum s predstavnicima igrača o smanjenju plaća u iznosu od 122 milijuna eura.

(www.jabuka.tv)



Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.