Dvostruki oskarovac Kevin Spacey rođendan proslavio na hrvatskoj obali

Slavni američki glumac Kevin Spacey ovih dana boravi na hrvatskoj obali, a 67. rođendan odlučio je proslaviti u Dubrovniku, uz vrhunsku gastronomiju i društvo bliskih prijatelja.

Proslava je održana u nedjelju navečer u restoranu Proto, gdje je glumac večerao u društvu prijatelja, među kojima je bio i hrvatski redatelj Jakov Sedlar, njegov dugogodišnji prijatelj i suradnik.

Spacey, koji ovih dana boravi na hrvatskoj obali, za proslavu je odabrao dubrovački restoran poznat po morskim specijalitetima i autentičnoj lokalnoj gastronomiji.

Navodi se da je glumac uživao u ponudi restorana i opuštenoj atmosferi. Iz restorana Proto zahvalili su glumcu i njegovu društvu na posjetu.

Fish Restaurant Proto zahvaljuje gospodinu Spaceyju, gospodinu Sedlaru i njihovim prijateljima na ukazanom povjerenju te im želi ugodan nastavak boravka na hrvatskoj obali, poručili su.

Ovo nije prvi put da glumac slavi rođendan u Dubrovniku. U gradu je boravio i prije 17 godina, kada je ondje proslavio svoj 50. rođendan.

Kevin Spacey američki je glumac i producent, rođen 26. srpnja 1959. u South Orangeu, u saveznoj državi New Jersey.

Jedan je od najpoznatijih glumaca svoje generacije, a osvojio je dva Oscara, za sporednu ulogu u filmu “The Usual Suspects” iz 1995. godine te za glavnu ulogu u filmu “American Beauty” iz 1999. godine, piše Dubrovački dnevnik.

Zapažene uloge ostvario je i u filmovima “Se7en”, “L.A. Confidential” i “K-PAX”, dok je televizijskoj publici osobito poznat po ulozi Franka Underwooda u seriji “House of Cards”.

Njegova je karijera doživjela nagli zastoj 2017. godine, nakon što su se pojavile optužbe za seksualno neprimjereno ponašanje.

Ubrzo je uklonjen iz serije “House of Cards”, a njegove već snimljene scene u filmu “All the Money in the World” ponovno su snimljene s Christopherom Plummerom.

(www.jabuka.tv | Foto: Dubrovački dnevnik)





Komentiraj: