Svjedok opisao kako je Kalajdžić nabavio pištolj, taksisti svjedočili o danu ubojstva

Na suđenju Anisu Kalajdžiću, koje je u petak nastavljeno pred Županijskim sudom u Mostaru, svjedočio je muškarac iz Mostara koji je tvrdio da mu se optuženi obratio zbog nabave pištolja.

Svjedok je kazao da Kalajdžića poznaje iz susjedstva, ali da nisu bili bliski.

Poznajem Anisa, susjedi smo. S njim sam bio samo na “ćao, ćao” jer smo dva različita svijeta, rekao je svjedok.

Pojasnio je da je pod izrazom “dva različita svijeta” mislio na to da je on, za razliku od Kalajdžića, ranije bio ovisnik o drogama, piše Bljesak.info.

Tvrdio da mu se Kalajdžić javio preko Messengera

Svjedok je naveo da je tijekom druženja u jednoj garaži čuo razgovor o tome da Kalajdžić traži pištolj.

Od Anisa sam poslije dobio poruku na Messengeru u kojoj mi je napisao: “Imam problem, mislim da bi mi ti mogao pomoći.” Rekao sam mu da znam što traži, a on mi je kazao da mu pištolj treba zbog sigurnosti, ali da ga neće koristiti. Mislio sam da mu netko prijeti, ispričao je.

Dodao je da je obećao raspitati se, nakon čega mu je nekoliko dana poslije jedan muškarac javio da je pronašao pištolj čija je cijena bila oko 1.100 KM.

Kada je Anis završio s poslom, pokupio me kod Tvornice duhana i krenuli smo prema Buni. Zaustavili smo se kod zračne luke, gdje je došao jedan muškarac. Anis mu je dao novac i uzeo pištolj, a ja sam od tog muškarca dobio 100 KM za kavu, kazao je svjedok.

“Vidio sam da ne zna rukovati oružjem”

Prema njegovu iskazu, Kalajdžić je pištolj najprije ostavio na stražnjem sjedalu vozila, a potom se zaustavio, uzeo ga i izvadio spremnik.

Tada sam se prepao jer sam znao da bih, zbog svoje prošlosti, mogao imati problema ako nas zaustavi policija i pronađe pištolj. Vidio sam da ne zna dobro rukovati oružjem, a rekao je i da bi platio nekome da ga poduči, izjavio je.

Dodao je da mu se Kalajdžić nekoliko dana prije ubojstva ponovno javio.

Poslao mi je poruku da ima samo tri metka i da mu je to malo. Odgovorio sam mu da mi stvara pritisak i nakon toga se više nismo čuli, rekao je svjedok.

Svjedočili i taksisti: “čuli smo vrisak žene”

Na istom ročištu svjedočila su i trojica taksista koja su se na dan ubojstva nalazila u blizini mjesta događaja.

Jedan od njih kazao je da je toga dana sjedio s kolegama u ugostiteljskom objektu kod autobusnog kolodvora kada su začuli vrisak žene.

Sjećam se tog dana. Bio sam na kavi s kolegama i sjedili smo u bašti kafića kod autobusnog kolodvora. U jednom trenutku čuli smo vrisak žene. Bila je raščupana i vikala je da muškarac ima pištolj. Tada smo vidjeli i muškarca odjevenog u crno, ispričao je svjedok.

Dodao je da su krenuli prema muškarcu jer nisu znali što se događa, nakon čega je on sjeo u vozilo i velikom brzinom krenuo prema Zaliku, prenosi Bljesak.info.

Poslije sam čuo policijsko vozilo. Otišli smo prema kafiću i tada saznali da se dogodilo ubojstvo. Kada smo čuli vrisak, prvo smo pomislili da je riječ o psu koji inače stoji na stanici i laje na prolaznike. Vidjeli smo muškarca u crnom, ali nismo vidjeli da ima pištolj, naveo je.

(www.jabuka.tv | Foto: Bljesak.info)