Na području općine Posušje, u rejonu planine Oštrc, i dalje je aktivan veliki šumski požar koji je, prema posljednjim dostupnim informacijama, zahvatio više od 40 hektara, uglavnom borove šume.
Zbog ozbiljnosti situacije i iznimno nepristupačnog terena u gašenje požara uključene su i zračne snage, odnosno dva air tractora koja iz zraka pomažu vatrogascima u borbi s vatrenom stihijom.
Na terenu su tijekom cijele noći bili pripadnici:
- Profesionalne vatrogasne postrojbe Posušje,
- članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Rakitno,
- pripadnici Hrvatske gorske službe spašavanja Posušje,
- članovi Hrvatskog planinarskog društva Pločno te
- djelatnici Šumsko-gospodarskog društva ŽZH.
Veliki požar kod Posušja: Gori borova šuma, angažirani i Air Tractori
Unatoč velikim naporima svih uključenih službi, požar je i dalje aktivan, a vatrogasne ekipe ostaju na terenu do daljnjega kako bi spriječile daljnje širenje vatrene linije.
Prema informacijama dobivenim od vatrogasaca PVP-a Posušje kasno sinoć, oko ponoći, tijekom dana u pomoć stižu i dodatne vatrogasne postrojbe iz drugih dijelova Županije Zapadnohercegovačke, što bi trebalo olakšati gašenje i stavljanje požara pod nadzor, piše Radioposusje.ba.
Podsjetimo, riječ je o posljednjim službenim informacijama koje su vatrogasci dostavili tijekom noći, a nove informacije o stanju na požarištu očekuju se tijekom dana.













