Vijećnik HDZ-a 1990 u Gradskom vijeću Mostara Teo Tomić, na kraju 19. sjednice Gradskog vijeća održane 19. lipnja 2026. godine, uputio je apel za prestanak političkih blokada i povratak dijalogu o temama koje izravno utječu na svakodnevni život građana.
Istaknuo je kako Mostaru trebaju odgovornost, kompromis i konkretna rješenja, a ne stalna politizacija životnih pitanja.
Statut Grada Mostara potpisali su Josip Merdžo i Safet Oručević. Ne valja, ne sviđa se nama, ne sviđa se Bošnjacima. Hajmo se vratiti na Dayton. Ovo je mješovita županija, ljudi moji, krivi su pokojni Franjo i Alija. Mora se naći kompromis, a kompromis znači da su obje strane nezadovoljne. Apeliram na sve vijećnike da dođu, da se argumentirano kaže što ne valja i da se pokuša pronaći rješenje kako bi ovaj grad mogao živjeti. Ne može smeće biti politički problem, ni vrtići, ni autobusi, ni ulice, ni zelene površine. To ne dozvoljavam i to govorim u svoje osobno ime kao Hrvat, a ne u ime Kluba Hrvata, poručio je Tomić.
Njegova poruka bila je jasan poziv svim političkim akterima da se umjesto međusobnih optužbi posvete pronalaženju rješenja za probleme građana i osiguraju normalno funkcioniranje grada Mostara, priopćeno je iz HDZ-a 1990.
Kordić: Tko podržava blokade pretovara, snosit će odgovornost za štetu Mostaru
(www.jabuka.tv | Foto: HDZ 1990)


Nama je vise u Mostaru dosta kukavicluka i hdz i svih stranaka koji predstavljaju HRVATE u Mostaru Nesposobni ste svi po redu ,niti imate volje ni znanja ni hrabrosti da zastitte Hrvate u Mostaru Dopustate muslimanima da vode glavnu rijec Predali ste sarajevo,tutzlu,zenicu i sad pod svaku cijenu oni hoce Mostar i Stolac Ima te li bar malo mozga u glavi da sprjecite vise muslimansku samo volju .
Jos im cestitajte na usranoj BIH reprezentaciji a onim nasim govedima vasilju ,radeljicu ,katicu ,basicu ,sunjicu nek ih je sramota ,igrati za one koji su im ubijali narod masuci ratnim zlocinackim ljiljanima i birajuci im komsica
UZP-ovac, obriši pjenu oko usta
Poturcena vjerska nakupino loja ti obrisi taj loj da vise ne s.mr.d.iš.
Drzi se brace mudzahedina sto ste ih postrojavali pod ljiljanima Ukrali ste krscanske ljiljane i upralji ih krvlju neduznoga naroda anonimni u 13:43
Proveo si čitavu kasnu večer i ponoć pišući komentare. Od 22h sinoć do jutros 40-ak komentara. Odnosi se na anonimnog 13:24
E da jesam ,nazalost nisam Ovo mi je prvi komentar nokee u 14:00
Poslije svakog teksta o muslimanima ili BiH bude 50-60 ili više komentara i desetine samo u par sati od kasno navečer do ponoći. Kad su ujutro bude u radno vrijeme za 2-3 sata prije podne 40-50 komentara. Jasno je da šačica vas bolesnika štanca. Neka se uvede registracija preko maila ili broja mobitela pa bi se vidjelo koliko vas je.
PRVO, ON NIJE UZP – ovac. TO STE VI! Drugo, puno nas ne navija za BiH zbog krađe mjsta u Predsjednišvu od strane RATNOG ZLOČINCA Sejde Komšića. Bit će tako i dalje. Sad ste izmislili ono četničko kopile – Kovačeviča, Vi ste oni koji ruše BiH, nisu ni Srbi ni Hrvati. Ali, muslimanije nikad neć biti. Bit ć samo Herceg Bosna.
Najgore u svemu je što neki Hrvati ipaknanjaju za tzv “reprezentaciju” BiH. Opametite se budalebjedne, to nij reprezentacija BiH!
Nisi u stanju pružiti nijedan argument samo iste “fore”. Ako smo mi trokut onda ste i vi, s tim što vas je puno manje ali nije ni u tome kvaka.
Babo Alija i tvoj babo su UZP – ovci. Alija je zapovjedao mudžama koji su vršili ritualna klanja. Hajde, reci da nije. To bi i za vas trebao biti ratni zločinac, ali vi st glup i pokvarn narod.Alija je izdao Srebrenicu, a vi razbojnika i sada slavit kao junaka. Pljuc, majmini jedni lojavi i glupi!
Tako je prijatelju..ko god mase zastavom zlocinacke armije bih moj je neprijatelj, a navijat mogu samo za rep.koja igra protiv njih…steta sinoc Katar izgubi
Dopisuješ se sam sa sobom, i to od kasne večeri sinoć do ponoći i opet ujutro. Poslije svake utakmice BiH naštancaš po zadatku 50-60 komentara. Isti bolesnik s istim komentarima 13:24, 13:54 i 14:00. Još samog sebe hvali. Hajde naštancaj sad 50 komentara najmanje.
Mustafa ne mozes se pomiriti da tmuslimane nitko ne podnosi pa seres po komentarima da to samo jedan te isti pise 😂😂😂😂
Tjesis samoga sebe mustafa 🤣🤣🤣 u 14:17
14:26
Požuri malo, sporiji si nego inače. Moraš dobaciti do 60 komentara inače ništa od nagrade.
14:26
da me ne podnose takvi ljudi može biti samo kompliment
Mustafa ne mozes se pomiriti da muslimane nitko ne podnosi pa seres po komentarima da to samo jedan te isti pise 😂😂😂😂
Tjesis samoga sebe mustafa 🤣🤣🤣 u 14:17
Za Salmy,tribalo smo vas se riješiti jednom za uvik,poturico goni se u tri fizde paterine
Toj istoj Armiji BiH je komandovao Blaž Kraljević kojeg ste ubili zajedno s još 8 HOS-ovaca, ubijali ste i Paragine HOS-ovce, isto uglavnom Hrvate, a sve zato što nisu pristali na agresiju i podjelu BiH sa Srbijom. Ta ista Armija BiH je ratovala zajedno s Tihomirom Blaškićem protiv četnika u Sarajevu i okolo grada. Vašom agresijom uz pomoć Zagreba je i započeo rat. Vaša agresija je i dovela do pojave mudžahedina koji su bili od onih koji bi dolazili bilo gdje samo da ratuju. Zato tebi smetaju ljiljani jer si za podjelu i razbijanje države po šovinističkim principima i pišeš te pogane komentare.
U Mostaru treba donijeti izborna pravila kao u svakom drugom gradu / općini u BiH.
Zašto samo ovde mora biti isti broj vijećnika, i hrvata i bošnjaka.
Samo za to što je Mostar je većinski hrvatski grad…. Niđe veze. Pa šta…
Dio koji je držao HVO, je puno više napredovao od rata… u odnosu na onaj koji je držala armija bh.
Moderniji, sređeniji, kulturniji, itd. u svakom smislu.
Toliko moderan i sređen da su svako malo rupe po cestama i silu smeća koje samo što nije na cesti.
Pozitivno je vidjeti neko stvarno želi realno pričati o problemima i mogućim rješenjima.
Ovoga za predsjednika.
Ravno, Neum, Stolac, Čapljina, Mostar, Čitluk, Široki Brijeg, Ljubuški, Grude, Posušje, Prozor-Rama, Tomislavgrad, Livno i Kupres, većinska hrvatska Hercegovina.
Džaba vam je to je naše.
Što se tiče Hercegovine, vaši su Jablanica i Konjic.
Srpski, Trebinje i okolica.
Nemati vi tu šta…
Da, VAŠE je ali samo vas probranih Hrvata koji ste gospodari života i smrti tamo, a još pripisuješ zasluge poštenog dijela HVO kojeg ste smijenili i pozatvarali ili je vodio operacije mimo volje centrale, koji su prelazili u HOS kojeg su poubijali i okupirali. Mnoge branitelje prevarili i ostavili bez posla.
Teo je prvenstveno divan čovjek pa sve ostalo.
Ima moj glas ❤️
Kako im svi tepaju: Sloba, Franja, Alija
Milošević je sve zakuhao svojim velikosprskim maršom što je samo ojačalo ionako prisutne nakazne politike iz druga dva etnosa koje su do izražaja došle pod maskom demokratskih promjena.
Bošnjaci su kao narod jedini velikom većinom bili protiv podjela i šovinističkih politika uz pametnije i poštenije Hrvate i rjeđe takve Srbe koji su barem znali da će njihovi šovinistički lideri jednako pokvareni biti prema svojima kada im budu na putu što se i obistinilo.
Natuce i ti nokee minimalno 20 komentara ko pravi poturica hahahahaTrazis mane drugima ,a ne vidis sebe hahahahaha
Poturica je vrhunac tvoje priče
Tomić je pravi hrvatski domoljub
Bosna i Hercegovina je silovana u Deytonu, a pridržavali su je Izetbegović Milošević i Tuđman dok je izvođen snošaj. Produkt tog gnusnog čina imamo danas.
Tuđman i Milošević su dijelili BiH što je dovelo do novog rata. Ostalo su posljedice.
Teo je dobar čovjek i dobar doktor, neće daleko dogurati.
Crkva Sv. Ilije Proroka u Gradačcu treba svima biti primjer
PRVO, ON NIJE UZP – ovac. TO STE VI! Drugo, puno nas ne navija za BiH zbog krađe mjsta u Predsjednišvu od strane RATNOG ZLOČINCA Sejde Komšića. Bit će tako i dalje. Sad ste izmislili ono četničko kopile – Kovačeviča, Vi ste oni koji ruše BiH, nisu ni Srbi ni Hrvati. Ali, muslimanije nikad neć biti. Bit ć samo Herceg Bosna.
Najgore u svemu je što neki Hrvati ipaknanjaju za tzv “reprezentaciju” BiH. Opametite se budalebjedne, to nij reprezentacija BiH!
Evo ja nisam Mustafa, ja sam Jakov, a ti 13:24 si jedna primitivna budaletina!
Referendum o podjeli na dvije opcine.
Kakav grad
Kakvo zajednistvo
Dosta tog yu zajednistva
Krivci za Mostar Srbi i Hrvati koji su htjeli napraviti ekskluzivno nacionalni grad.
Kada su 1993. gađali istočni dio grada preko medija su radili što i danas – nama pripisivali što su oni radili. Tada su odjednom bili dobri s četnicima. Veze to s Alijom nema kakav je god bio.
Tuđman je htio uzeti milom ili silom što više teritorije Bosne i Hercegovine i biti gospodar života i smrti. Veze to s Alijom nema. Pravili su belaje pa dobili po njuškama i još silne presude. Jedino su Srbi bili gori.
Teo je imao velike zasluge u ratu
Vrlo korektan, realan čovjek
Zločinci obojica