Nikad viđeno na SP-u: Osam parova braće, neki će igrati jedni protiv drugih

Bliži se početak Svjetskog prvenstva 2026. godine. Turnir koji će se igrati u SAD-u, Kanadi i Meksiku donosi proširen format s 48 reprezentacija, ali jedna zanimljiva statistika posebno privlači pažnju.

Naime, nikada do sada na jednom Mundijalu nije nastupilo ovoliko braće – čak osam parova dijelit će veliku svjetsku pozornicu.

Polovica njih igrat će rame uz rame, u istim nacionalnim dresovima:

  • Lucas i Theo Hernandez (Francuska)
  • Jurrien i Quinten Timber (Nizozemska)
  • Laros i Deroy Duarte (Zelenortski Otoci)
  • Leandro i Juninho Bacuna (Curaçao)

S druge strane, jednako zanimljive su priče braće koja su krenula različitim reprezentativnim putevima – pa bi ih sudbina mogla suprotstaviti na terenu.

U toj skupini nalaze se:

  • Nico Williams (Španjolska) i Iñaki Williams (Gana)
  • Désiré Doué (Francuska) i Guéla Doué (Obala Bjelokosti)
  • John Souttar (Škotska) i Harry Souttar (Australija)
  • Brian Brobbey (Nizozemska) i Derrick Luckassen (Gana)

Poseban fokus ide na braću Williams, čija je priča već godinama zanimljiva nogometnoj javnosti. Nico briljira u dresu Španjolske kao jedan od ključnih igrača europskog prvaka, dok je Iñaki odabrao nastupati za Ganu, prateći obiteljske korijene.

Mogući međusobni dvoboji u nokaut fazi dodatno bi podigli emocije i donijeli rijetko viđene scene na najvećoj nogometnoj pozornici.

Uz rekordan broj sudionika i zgusnut raspored utakmica, Svjetsko prvenstvo 2026. ostat će upamćeno i po jednoj neobičnoj činjenici – velikom broju braće koja će istovremeno juriti najvrjedniji trofej u nogometu.

(www.jabuka.tv | Foto: X)





Komentiraj: