Posuška ulica Stjepana Radića uskoro će se naći u potpunoj rekonstrukciji.
Riječ je jednoj od dužih prometnica uz koju su smještene javne institucije, poput Doma zdravlja i Policijske uprave Posušje te samim time su i poprilično opterećene svakodnevnim prometovanjem vozila i pješaka.
U međuvremenu su vršene najnužnije sanacije koje su rješavale na određeni period probleme nastale uslijed oštećenja kolnika i tek djelomično problem odvodnje oborinskih voda.
Svjesni važnosti njene rekonstrukcije Općina Posušje je, nakon uspješne aplikacije, Odlukom Federalnog ministarstva prometa i komunikacija ostvarila sredstva od 258.191,75 KM, koja će se namjenski utrošiti za ovu svrhu.
Uz adekvatan sustav odvodnje oborinskih voda radit će se i na rekonstrukciji javne rasvjete duž cijele ulice, kao i kako je već navedeno na potpunoj rekonstrukciji same prometnice.
O točnom početku radova, kao i o privremenoj regulaciji prometa ćemo vas naknadno obavijestiti.
Ovim se nastavlja kontinuirana podrška ministarstva, odnosno ministrice Andrijane Katić lokalnim zajednicama, priopćeno je iz Općine Posušje.
(www.jabuka.tv | Foto: Općina Posušje)












Ma Posušje radi ko država, ti ljudi stvarno znaju upravljati.
Oće li opet komunjare prikovčat se na struju od javne rasvjete ko i dosad
Zar ima komunjara u ovoj ulici?
Mjesne zajednice moraju participitat ako se nešto radi a ovi u gradu dobiju sve besplatno ! Jadno i bezobrazno !
Ova ulica ali mnoge druge u nasim gradicima uopce nema nogostupa..Ali zato rasvvjeta mora biti kod svakog krmetnjaka..Kad kazem krmetnjaka mislim na rasvjete po nasim selima. Jeli prisniji nogostup bar u carsijama ili rasvjeta!?
Sta bi tribali ljudi bit u mraku u 2026. godini jer zive u kako ti kazes za selo krmetnjaku?
Jel’ im ti placas struju za rasvjetu?
slabo kopčaš.. kad kažem krmetnjak onda i mislim na krmetnjak a ne na selo..Da, trebali bi živiti u mraku jer selima ne treba ulična rasvjeta jer svatko ima struju i moče uključiti na kući ak mu treba rasvjeta.
Lice ne rise previse, onda ne triba ni po gradu ulicna rasvjeta neka svaka kuca, zgrada ukljuci i rijesen problem
Seljacino, u gradu/ gradicu uvijek bila rasvjeta a na selu ne.. imas internet pa pogledaj na youtube malo americka naselja, ne gradove vec prigradska naselja…I NEMA RASVJETE. Samo na raskrizjima rasvjeta..Ali nogostup svugdje ima. A u nas svaka selendra s 2 kuce i 3 stale hoce rasvjetu!
Sabane maloumni onda pali za Ameriku pa tamo budi gradjanin, kod nas je ima na svakom cosku i neka, da je barem tako bilo prije 30 godina i struja i voda mozda se nas narod toliko nebi ni raselio nego eto tvoj ograniceni mentalni sklop to ne moze da desifrira.
Pakpa carsijski
Svaka cast, imaju daleko najboljeg nacelnika, za sve se izbori
Da nebi u nekom selu stavili malo asvalta i koji rasvjetni stup po tri puta renoviraju ulice po Posusju triba nac posla Mati prnjetovica
Šta pričaš ti? Ova ulica je godinama kritična, da je sreće radila bi se do Ukraskamena.
Šuti pametniji si.
Begić je najbolji načelnik Posušja u novijoj povijesti a nekadašnji bošnjak iz Osoja najgori !
Dok je bio Bošnjak općinske službe su profesionalno radile.
Sada ništa u općini ne funkcionira jer je Begić uspio sve razvaliti urbanizam, grunt, katastar, komunalno, inspekcije…
Kad su Osojani valjali samo im valja Mitar direktor farme muznih krava i otimačica općinske zemlje K,Č, 2293/1
Zaboravijo si još u Osojačku elitu spomenit već spominjanog prnjatovica, direktora srednje škole Jukića pa i jozarića Marija otkad je posta punac zvonika Bobana spa ispod nule
Posušje najljepše u ŽZH još malo i grad.
Ima li klepinice da nebi pomela radove
Papine odluke se temelje na izvjescima lokalnih biskupa koji pak nisu Bogovi na zemlji…