Čović i Filipović s veleposlanikom Francuske: Žurno privesti kraju preostale reforme

Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine dr. Dragan Čović i dopredsjednica HDZ-a BiH Darijana Filipović održali su danas u Mostaru sastanak s veleposlanikom Republike Francuske u Bosni i Hercegovini Nj. E. Françoisom Delmasom.

Predsjednik Čović osvrnuo se na ulogu Francuske u okviru europskih integracija BiH, izrazivši zahvalnost na kontinuiranoj potpori reformskim procesima.

Govoreći o aktualnim političkim okolnostima, istaknuo je kako je u narednom razdoblju važno žurno privesti kraju preostale reformske korake te, uoči Općih izbora, dosljedno poštivanje ustavnog poretka, odnosno osigurati trajnu zaštitu ustavnih prava i legitimnog političkog predstavljanja hrvatskoga naroda u BiH na svim administrativno-političkim razinama.

Veleposlanik Delmas potvrdio je na današnjem sastanku nastavak francuske potpore europskoj perspektivi BiH, naglasivši pritom važnost stabilnosti unutarnjeg političkog dijaloga, priopćeno je iz HDZ-a BiH.

Bivši bh. diplomat: Sprema se preuređenje, Mostar i Banja Luka postaju glavni sugovornici SAD-a u BiH

(www.jabuka.tv | Foto: HDZ BiH)





6 komentara

    • Čović i Filipović s veleposlanikom Francuske: Žurno privesti kraju preostale reforme.
      Evo svi su se ukakili kako ste ažurni svi vas se boje a fujjj bagro.

Komentiraj: