Svetina: Susret s Mamićem nije bio dogovoren, nemam nikakav odnos s njim

Glavni tajnik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) i predsjednik Zagrebačkog nogometnog saveza (ZNS) Tomislav Svetina našao se u središtu pozornosti nakon što je snimljen u restoranu “Udovice” kod Mostara u društvu bjegunca od hrvatskog pravosuđa Zdravka Mamića.

Susret se dogodio netom nakon Nove godine, a uz Svetinu i Mamića, pravomoćno osuđenog za gospodarski kriminal u Dinamu, bili su i direktor Lokomotive Božidar Šikić te predsjednik Karlovačkog nogometnog saveza Neven Šprajcer, piše Slobodna Dalmacija, koja je i objavila fotografije.

Svetina, međutim, odlučno tvrdi kako je riječ o potpuno slučajnom susretu te demantira da je u pitanju bio bilo kakav dogovoreni sastanak.

Nema govora o bilo kakvom sastanku ili planiranom dogovoru s Mamićem, izjavio je Svetina za Večernji list, objašnjavajući kako je s obitelji i prijateljima putovao iz Dubrovnika. Nakon posjeta Međugorju, stali su na ručak u spomenutom restoranu.

Gdje se drugi pojedinci kreću i u koje restorane dolaze, ja na to ne mogu utjecati, dodao je. Glavni tajnik HNS-a naglašava kako s Mamićem nema nikakav odnos te da su medijske konstrukcije zlonamjerne i smiješne. Više od sedam godina nisam se vidio sa Zdravkom Mamićem. Maliciozne teze i lažne konstrukcije koje su se pojavile toliko su promašene da je sve pomalo i smiješno, poručio je.

Na pitanje ima li bjegunac od hrvatskog pravosuđa i dalje utjecaj na krovnu organizaciju hrvatskog nogometa, Svetina je bio izričit. Zdravko Mamić nema i ne može imati utjecaj na rad ovih organizacija. Oni koji misle destabilizirati HNS morat će pronaći druge teme, rekao je, prenosi Index.hr.

Mamić viđen u društvu utjecajnih HNS-ovaca: Što se krije iza susreta?

(www.jabuka.tv | Foto: Marko Lukunic/PIXSELL)





7 komentara

Komentiraj: