Županija Zapadnohercegovačka proglasila je neradni dan povodom Dana utemeljenja Hrvatske zajednice Herceg-Bosne i Dana Županije, dok Grude istovremeno obilježavaju i svoj Dan općine te povijesnu uspostavu Herceg-Bosne
Utorak, 18. studenoga, bit će neradni dan u Županiji Zapadnohercegovačkoj povodom Dana utemeljenja Hrvatske zajednice Herceg-Bosne i Dana Županije Zapadnohercegovačke. Ova odluka donesena je sukladno Zakonu o blagdanima i neradnim danima u ŽZH („Narodne novine ŽZH“, broj 9/04).
Na isti datum obilježava se i Dan općine Grude. Upravo je u Grudama, 18. studenoga 1991. godine, uspostavljena Hrvatska zajednica Herceg-Bosna, čije je sjedište tada bilo u ovom hercegovačkom mjestu.
Obilježavanje ovih datuma svake godine podsjeća na povijesni trenutak formiranja zajednice te na ulogu Gruda u političkim procesima ranih 1990-ih.
(www.jabuka.tv )


Bit će opet ako Bog da HB što mrzite hrvatskog domoljuba HB do groba Zrinjski u srcu
Županija Posavska, Orašje, Odžak i Domaljevac-Šamac, Žepče i Usora iz ZE Do Županije, Vitez, Novi Travnik, Busovača, Kreševo, Kiseljak, Dobretići, Uskoplje.. iz Županije središnja bosna, i Hercegovina, Kupres, Livno, Tomislavgrad, Prozor-Rama, Posušje, Grude, Ljubuški, Široki Brijeg, Čitluk, Mostar, Čapljina, Stolac, Neum i Ravno. Herceg-Bosna naša država. Iziđimo sutra na trgove, Mostar ispred Hrvatskog Doma Herceg Stjepan Kosača, Čitluku, na boraćnskom tgu, Širokom Brijegu u centru kod križa, u Livnu, Čapljini, itd., pomolimo se za žrtve Vukovara i prisjetimo se HB.
Bog i Hrvati.
Samo sanjajte herceg bosnu u zeničko dobojskom kantonu 3 posto hrvata toje bošnjački kanton vi nemožete žepče i usoru prenijeti u grude samo mogu se iseliti nikada neće biti herceg bosna i kadasu vam gradovi grad od grada po sto kilometara razbacaniste skroz 10 opština onisu u razmaku jedan od drugog od 70 do 100 kilometara nikovas nemože sastaviti jedino u hrvatsku od 95 u hagu je sahranjena je herceg bosna i ona nepostoji nego samo u vašim bolesnim glavama
Hrvatski banitelji su ginuli i obranili Hercegbosnu
Zašto hrvatski političari nisu sačuvali Hercegbosnu
Sad se priča o trećem entitet za dnevnopolitičke potrebe i kuka se zbog Komšica
Rođo, većina firma radi toliko o neradnom danu
Šta većina sve rade, aj jednu u širokom reci da ne radi o čemu pričate
Ne radni dan je za javne / državne institucije u ŽZH. Ali nitko ne brani ni privatnicima da ne rade.
Ovi paraziti sto sutra ne rade i njihovi mentori, vode, oni koji djele zahvalnice i odlikovanja između sebe, prave spiskove itd. Oni koji zive od udruga i finansiraju se. Jer inace o svom trosku nebi nikada i nigdje dosli. E zbog takvi je ugašena i pokradena, Data u amanet bosnjacima HZ- HB. Jedno su zivote dali časno i posteno, sa ove distance i naivno za stvaranje HZ- HB. A jedni su je dobro unovčili i dobro se obogatili.
Rade kako nisuu
Kakve veze s ovim ima Zrinjski? Hoće li Bibija, Memija, Jakovljević itd. slaviti Dan Herceg – Bosne?
Kakve veze ima jedan nogometni klub s time? Pa je li moguce da ste toliko retardirani i zatucani? Sta onda po tvom Hajduk, Dinamo, Osijek, Rijeka, nitko od tih klubova nisu hrvatski klubovi jer nisu zatucani i optereceni time kako se tko zove nego kakve su njegove kvalitete na terenu i zalaganje? Pa vi ste zaostali idioti na tom kamenjaru.
Da ti nije bilo tih ‘zatucanih’ 1991. Ti bi danas zivio u zapadnoj srbiji..Toliko o tebi moj Htvatu iz Hrvatske a zapravo si jugoslaven!
Ma nemoj, osnova za biti bran’telj je bilo da si zatucani retard, je li? Idi rani se seljoberu, nemoj se razmnozavati.
18:20…Da imalo pratis Hrvatski ssportski klub Zrinjski Mostar znao bi da navijaci na svakoj utakmici skandiraju “Zrinjski Mostar Herceg Bosna moja drzava”. Pravis se europejac a ispao si stupidan..Upravo retardiran si..
I kakve to veze ima botino jedna glupa zatucana? Sto to razlicito rade ti navijaci u odnosu na navijace drugih hrvatskih klubova? Je li to navijaci splitskog Hajduka ili zagrebackog Dinama nisu Hrvati po vasim svetim standardima jer im igraju igraci drugih nacija i vjeroispovijesti u jebenom sportskom natjecanju?! Pa vi retardi na tom kamenjaru ste zaostali jedno 150 godina u razvoju i razmisljanju.
Kreten jugoslavenski zatucani…zao ti smrdljive juge aa. pa. ti sve smeta… Pati i dalje !
2:13. Koliko si jadan pa pises j gluho doba noci, mrznja ti neda spavati.. Vjerovatno nisi bio btanitwlj ali si
dojavljivao. srpskim snagama hrvatske polozaje. Na tvoju nesrecu tvoji napravise traktorijadu..ZDS
Zg jugoslaven se uzjogunio jer izgleda nema nista od njegove srboslavije..
Ti si sigurno peder ,nađi nekog da te dobro odere pa ćeš bit malo mirniji i pametniji
Kako je neradni,kad svi privatnici rade.Dok god nebude za svakog isto,tj.da se neradi nista od toga.Radnik sutra mora na posao,pa kako je onda neradni dan,eto i ja moram.Opet jadni radnik nastrada kako god.A glavonje nece radit moze im bit.Pa kakva je to HB.i ko fol dan zupanije.Sranje najvece.
Pa nemoras nece ti nista bit ako ne odes
Tako je
Ovaj gore kaže izadimo na trgove proslaviti dan herceg bosne hahahaha, ko ti ima izaći kad svi rade
Prosvjeta i zdravstvo u ZZH..Oni naime ne rade pa ce izici na trgove..
More zupanija i opcina , tamo ima najvise slobodnih za feste.Pa moze elektra i vodovod i tako te bas teske firme.
Koda slavite pokojnoj babi rodjendan.Stas slavit nesto cega nema.Nego jesu li vam veliki racuni , ono bas cudno veliki?
Neradni dan za uhljebe koji ne rade ni radnim danima.
Pohlepa je ugasila Herceg-Bosnu.
NERADNI DAN JE ZA UHLJEBE KOJI NISTA I NERADE PRIVATNICI PRODAJNI CENTRI SVI RADE KOME VISE LAZETE
Neka iziđu oni koji svakoga znaju procijeniti a sami ne mogu procijeniti odakle im kroz glavu puše promaja. Oni su kamen temeljac svake ruševine. Pozdrav, pogledajte se dobro u ogledalo pa neka vam netko kaže što vidite.
Prdnuli ste u fenjer daba vam sve topite se ko kocka leda na suncu
Herceg Bosno srce ponosno…ZDS
Ma ajde? Neradni dan? Bgmi niko mi nista na poslu ne rece za to
A što ne daju komentare za velebnu večer u Zagrebu? Bilo bi puno toga finog za reći. Šteta
Vidio slike i strahota
Je li sutra ne rade i trgovine i sve druge privatne firme ili samo drzavne ustanove po obicaju. Ako je to HZ- HB E onda se za to nismo borili. To je robovlasništvo i povlašteni uhljebi koji slave i dan BiH i Federaciju a neki i dan RS.
Živila Hercegbosna
Komunisti uzivaju i dan danas amali u komunjara tegle nista se nije promjenilo
Ljudi moji, zemlja i narod u ozbiljnom rasulu, mentalnom najviše.
Pogledajte oko sebe, pogledajte kakva su nam sela, velika pustoš.
Pogledajte prirodu, smeće na sve strane.
Pogledajte plodnu zemlju……
Pogledajte prometnice kojima svaki dan vozimo.
Pogledajte ljude, hodaju poput zombija.
Kakve veze ima tvoj promašeni život i tvoja frustracija i negativa sa ovom temom