Hajduk se vraća na novi travnjak: Pogledajte kako izgleda

Hajduk se predstojećeg vikenda vraća na Poljud prvi put nakon 27. rujna i pobjede od 2:0 protiv Lokomotive.

Splićani su nakon tog trijumfa redom gostovali kod Vukovara, Istre, Gorice, Cibalije i Slavena te su upisali tri pobjede i dva remija, a jedan od tih remija, onaj protiv Cibalije, pretvorili su u pobjedu nakon raspucavanja jedanaesteraca za plasman u četvrtfinale Kupa.

Momčad Gonzala Garcije će u subotu od 17:45 dočekati Osijek u dvoboju između vodeće i pretposljednje momčadi SuperSport HNL-a. Hajduk je prvi s 26 bodova, jednim više od Dinama, dok je Osijek deveti s 10 bodova koliko ima i posljednji Vukovar, prenosi Index.hr.

Hajduk je posljednju reprezentativnu stanku iskoristio kako bi promijenio neke stvari na stadionu, a jedna od njih je i travnjak. Poljud ima hibridni travnjak, odnosno kombinaciju prirodne i umjetne trave, a sada je zamijenjen prirodni dio.

Dodana je trava koja je otpornija na zimske uvjete, čime u Hajduku pokušavaju osigurati da travnjak ostane na zadovoljavajućoj razini i tijekom zimskih mjeseci. Isto to će se ponoviti na proljeće kada će se postaviti trava otpornija na ljetne uvjete.

Roko Ćosić, stručnjak te glavni i odgovorni za poljudski travnjak, objavio je na LinkedInu fotografiju razlike između izgleda travnjaka 15. listopada i 4. studenog, a ona je drastična. Objavu možete vidjeti OVDJE.

Hajduk je posljednjih godina imao velikih problema s travnjakom jer je tijekom ljetnih mjeseci znao izgorjeti na mjestima, a prije dvije godine ga je napala i bolest. Problem je u visokim noćnim temperaturama te velikoj suši.

(www.jabuka.tv | Foto: HNK Hajduk/Arhiva)





2 komentara

  • Samo da posle utakmice ne bude kriva nova trava kad Hajduk ne pobjedi ko nekad prije,ispuhan balon mokar teren,lopta previše okrugla,teren preširok i predug,navijači malo ili nimalo demoliraju Poljud,malo topovskih udara,signalni raketa,dimnih bombi itd🤫

Komentiraj: