Hajduk uvjerljivo slavio na gostovanju u Puli

U prvom nedjeljnom susretu 10. kola HNL-a nogometaši Hajduka su u Puli osvojili tri boda, pobijedili su domaću Istru 1961 s 3-0 (2-0).

Splićani su u prvom poluvremenu stekli dva gola prednosti. Strijelci su bili Iker Almena u 22. minuti te Michele Šego u 42. minuti. Sve je zaključeno kada je Šego u 77. zabio svoj drugi pogodak za konačnih 3-0.

Hajduk se time ponovno na vrhu ljestvice bodovno izjednačio s Dinamom i ta dva sastava imaju po 22 boda. Istra 1961 je ostala na šestom mjestu.

Nije dugo trebalo da se strasti uskovitlaju na stadionu Aldo Drosina. U petoj minuti je domaćin uzaludno tražio jedanaesterac, dok je samo minutu kasnije Pukštas zabio za Hajduk, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Uslijedila je nakon toga dominacija Hajduka i pogotovo jednog igrača, Almene, kojeg je domaća obrana teško zaustavljala. U 22. minuti Splićani su poveli nakon što je Hrgović probio lijevu stranu i na drugoj vratnici uposlio Almenu koji je precizno pogodio za 1-0 Hajduka.

Dvije šanse je potom imao Almena, u 25. i 28. minuti, nakon kojih se rezultat nije mijenjao. U 35. minuti je Hajduk kreirao lijepi kontranapad gdje je Šego dodao do Pukštasa koji je u padu pucao, ali neprecizno.

Do odmora je Hajduk stekao dva gola prednosti i to nakon pogotka Šege u 42. minuti. Asistirao je pritom Rebić, a domaćin se i tom prilikom uzalud nadao da će se pogodak poništiti zbog navodnog prekršaja u začetku akcije.

Od početka drugog dijela Istra 1961 je zaigrala bolje, dok je bilo primjetno da su se gosti zadovoljili vodstvom i pritom smirili svoje napadačke aktivnosti. U 53. minuti su za domaćina neuspješno pokušali Kadušić i Koski, dok je pulski sastav još bolju šansu imao u 63. minuti. Lawal je spustio loptu za Agadu koji je iz blizine bio neprecizan.

Dvoboj je i definitivno prelomljen na gostujuću stranu u 77. minuti kada je svoj drugi pogodak dao Šego. Bamba je proigrao Pukštasa, ovaj je pogodio okvir vrata, a na odbijenoj lopti je bio Šego koji je mirno zabio za 3-0.

U 88. minuti je Istra 1961 bila vrlo blizu počasnog pogotka, ali nije došla do njega. Iz slobodnog udarca Lončar je naciljao okvir vrata.

(Hina | Foto: HNK Hajduk Split)





10 komentara

  • Koje oscilacije u raspoloženju kod hajdukovaca. Većina su jako nestabilne osobe, jedan tjedan mrze i smijenjuju trenera i igrače drugi tjedan ih slave i u svetce okivaju. Bolesna je to sredina, klub i navijači. teško da će ikada do uspijeha i pravih igrača koji žele igrati u takvoj sredini. Pišem ovo kao nekadašnji navijač hajduka, odmah da znate 🙂

  • Dobili nikad lošiju Istru i odmah je euforija na vrhuncu..Kad vam dođu utakmice s Dinamom na Maksimiru,Rijeka na Rujevici,Slaven pokazat će vam realno stanje..Protiv Vukovara s igračem više dva puta opalili po golu..

Komentiraj: