Širokobriježanke poražene u Mostaru nakon dramatične završnice

Odbojkašice Mostara slavile su, teže od očekivanog, protiv Širokog Brijega 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 30:28) u susjedskom derbiju Superlige Federacije BiH – skupina jug. Važnom pobjedom SOK Mostar je izbio na drugo mjesto s bodom prednosti nad Vitezom koji svoj susret igra u nedjelju.

Utakmica nije najbolje počela za domaće odbojkašice. HŽOK Široki Brijeg osvojio je prvi set (22:25) te dao do znanja Mostarkama da neće lako doći do bodova.

Sljedeća dva seta prikazala su odličnu igru s obje strane, no uspješnije su oba pute bila domaće odbojkašice koje su slavile.

I kada se činilo da će SOK Mostar bez problema potvrditi pobjedu, u četvrtom setu događala se prava drama u dvorani Bijeli brijeg. Širokobriježanke se nisu predavale te su odličnom igrom došle do čak sedam set lopti (17:24) i priliku odvesti utakmicu u peti set, no prokockale su vodstvo.

Mostarke su se pribrale i ubacile u višu brzinu te su u igri živaca i spretnosti osvojile četvrti set rezultatom 30:28 slavivši tako pobjedu u utakmici punoj neočekivanih preokreta.

S obzirom da OK Vitez u nedjelju (17.00 sati) dočekuje ŽOK Igman, mostarske odbojkašice tako će prenoćiti na drugom mjestu.