U okviru šireg infrastrukturnog projekta koji obuhvaća rekonstrukciju vodovodne i kanalizacijske mreže, Grad Široki Brijeg provodi i radove na modernizaciji javne rasvjete u užem gradskom središtu.
Na Trgu širokobrijeških žrtava, Trgu dr. Ante Starčevića te dijelovima Ulice fra Didaka Buntića i Ulice dr. Jure Grubišića u tijeku je postavljanje novih LED rasvjetnih tijela visine četiri metra. Do sada je postavljeno ukupno 28 novih rasvjetnih stupova, a planira se ukupno zamijeniti njih 50.
Nove svjetiljke karakterizira suvremeni dizajn – dekorativni aluminijski stupovi antracit boje opremljeni su LED tehnologijom koja emitira svjetlost neutralno bijele boje (4000 K), snage 52 W. Svjetiljke imaju usmjerenu optiku prilagođenu konkretnim terenskim uvjetima te su dizajnirane s oborenim svjetlom, što pridonosi uštedi energije i boljoj usmjerenosti osvjetljenja.

Ovim projektom osigurava se uvođenje energetski učinkovitog i ekološki prihvatljivog sustava javne rasvjete. Korištenjem moderne LED tehnologije ostvarit će se znatne uštede električne energije, smanjenje emisije CO₂, poboljšanje svjetlotehničkih parametara te povećanje sigurnosti za sve sudionike u prometu.
Zamjena dotrajale rasvjete novim sustavom pridonosi podizanju razine kvalitete javne infrastrukture te vizualnom identitetu grada, uz istovremeno smanjenje ekološkog otiska i održivo upravljanje resursima.
(www.jabuka.tv | Foto: Grad Široki Brijeg)












Kad će na red doći ona rasvjeta na parkingu Trga G. Šuška, samo žmiri ne svijetli, a 4-5 je stupova samo, nije neka investicija a i tamo je sjedište Cominga ali njima izgleda to ne smeta.
I Šušak je žmirio od loze, uklapa se
12.03,
Oni idu zavidila doma.
Baš se pitam za koliko vremena će početi”blinkat”kao i svi led stubovi inače ,postajući opasnost za epi napade?
Ljudi kakav obrat u Sirokom.
Ivo zaustavio radove prema svojoj i kuci dir.Kominga jer je shvatio da ima i prišnijih mostova.Isto tako ga tjedan dana se mjenja kompletna ciganska rasvjeta na Kočerinu i proširuje se u 3 pravca..ide nova ograda oko škole na Kocerinu,presvlačenje ceste Kočerin- Mamići itd.
Bravo Ivo i ekipa baš ste se dozvali pameti.Za svaku pohvalu.
Budimo realni i recimo da je lijepo. Podrška daljnjim radovima i projektima.
I Šušak je žmirio od loze, uklapa se
sta imate ivi zahvaljivat ne bi da daje iz svog dzepa, mozemo mu zahvalit samo sto nije pokrao sve nego je ostavio i za grad nesto, u svakom normalnom gradu to se podrazumijeva da je novac grada a ne ivin, znaci hvala ivo sto nisi pokrao sve nego si ostavio i gradu
Dragi Ivo otiđite malo u Ljubotice izvidi dokle je voda došla samo pola Ljubotiča a priča se da je gotovo pa molim te gdje je nadzor gdje su ljudi što odgovaraju za sve to sramota to je samovolja.
Šta će bit sa starima koje su bile poklon grada Varaždina?
Vidiš, nije mi ni u glavi to. Definitivno ih ne treba otpisati, već staviti negdje u neki “širi centar”, ulicu ili pred neki klasični objekt gdje bi se ambijentalno uklopile. Pozdrav.
Stari stubovi idu ispred Gimnazije na Brijeg
Sramota je da su uklonjeni stari, isti se nalaze na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu. Trebalo je samo nabaviti još onakvih za uži centar grada. Nije istina da su poklon grada Varaždina nego ih je grad Široki kupio od varaždinske tvrtke.
za 15:36 zašto bi bila sramota? Ako se ide ka modernizaciji centra grada, ti stubovi tu ničim ne pripadaju. A, evo kao što se piše, lijepo će se uklopiti tamo gdje im je mjesto. Meni osobno je drago i lijepo da se centar modernizira, a ostave se u što autohtonijem i izvornijem obliku stare i klasične površine i objekti.
složit će ih skupa s trupcima od oraška..
Bravo za Ivu, bravo za Kraljevića i njegov trud oko manifestacija u gradu, bravo za Galića trudi se oko kina. Znamo da se HDZ dijelio, pogotovo je to gorilo prije godinu dvije, ali Ivo ti sad grad vodiš, ako ovo čitaš ti ili tvoji suradnici, okupi mlađe ekipe iz institucija, stranke, nebitno u kojem su taboru bili i sjedite i radite skupa, ima tu potencijala, nemam ništa ni protiv starih, ali mladi moraju preuzet odgovornost
Ivo je pošten i Teba riješiti sumnjivu privatizaciju robne kuće,Borka,i hotela .Kako može Lijanović dužan svakome i radniku, banci raditi svašta u očima pučanstva,uz kletvu životi na ovim prostorima.
Za gradonacelnika, molimo Vas da pod hitno obidete radnje i lokale u ulicama koje su raskopane jer tim subjektima je pa skoro prepolovljen promet ima 20 tak dana. Napominjem pod hitno jer oni nisu na proracunu oni uplacuju u proracun i obestetite te ljude a ima nacina oslobodite ih izvjesni period nameta tipa komings,vode,smeca i sl. Ako ste ispravni učinicete to……pa nisu to bogati nasljednici to su mali obrtnici koji jedva spajaju kraj sa krajem i zaposljavaju ljude da imaju radno mjesto pa kakvo takvo. Oni nisu krivi za ovo stanje…ili sranje.
Za JOZO, jozef prika bolje da je manji promet i da se što duže radi,razlog moj joza je loza jerbo je bolje da se manje pije špirituše biti će ljudi zdraviji ,a žene sretnije
Zašto ovakva bijela skroz hladna boja? Nekako su mi prirodnije i oku ugodna malo toplija boja rasvjete…al evo sad je gotovo za to…unesite topline malo u grad po noći
Gaj????
Šta je sa zgradama u Širokom?
Mogu se natrkeljit dibilo i unistavat pogled ljudima koji žive u kućama.
Je li 5G.
Čiji je kamenolom u duvanjskoj.
Di je građevne inspekcija.
Kakav kamenolom de kopa u Duvanjskoj.
dije zavrsio stari orah
Gdje je zavrsio onaj klesani kamen sa srušenih zgrada u duvanjskoj. Tko je to odvezao i gdje. Tko sada to prodaje privatno.???
Jooooj kad bih bilo pameti pa i ona drveca ispred hotela ispilat, i posadit nova nek budu svagdi ista
Lištičani,svi vi koji ste bili za to da se uništi posljednje živuće stablu u centru vašega gradića – pali ste na ispitu iz ekologije.
Kada niste bili u stanju održavati i sačuvati jedno stoljetno drvo – pa kako biste se onda brinuli za jedan zeleni park,gdje treba biti 50 – 100 ili više primjeraka raznog zelenog drveća ..?
Svaka čast građanima koji su digli svoj glas protiv uništenja Oraha koji vam je svima bio prijatelj.
Sada nosite biljeg sramote na svojoj savjesti i to do kraja života..
Jer u današnje doba kuću sagradiš za 2 – 3 mjeseca – ali da odraste jedno ovako stablo treba 30,50 ili više godina..
Ovaj orah bio je prepoznatljivi simbol grada Lištice – a sada što valja vidjeti tamo..?
Ništa – baš ništa vrijednoga za vidjeti ili slikati..
Kada shvatite koja je to vrijednost bila i što ste učinili – tada neće biti mjesta ili hladovine di bi se sakrili..
Neka to bude pouka i poruka mladima da ste ovim činom pokazali što je to destrukcija uma i okoliša..
A vaša savijest kada proradi neka vam i sudi – a vrijeme će ipak pokazati što je istina…
Sve betonirati
Obojili u zeleno
Staviti plasticno janje i patuljke
Pameti skupa li si
Šta je sa vodom u Dobrkovicima ?