Snažan potres u Dalmaciji, podrhtavalo tlo i u BiH

Snažan potres magnitude 5,0 prema Richterovoj ljestvici pogodio je Dalmaciju u utorak u 18:43 sati.

Epicentar potresa bio je 14 kilometara sjeverno od Posedarja, na dubini od 10 kilometara, prema podacima Euromediteranskog seizmološkog centra (EMSC).

Kod nas u Zadru je bio užasan potres, tresla se kuća nekih 15 sekunda, mislio sam da će se srušiti, Knin tutnjalo i zatreslo dobro, U Šibeniku ajme, Novalja se dobro tresla, dio je komentara na društvenim mrežama.

Sljedeći, slabiji potres magnitude 2,5, s epicentrom 15 kilometara duboko, istočno-sjeveroistočno od Benkovca, zabilježen je u 18:52 sati.

Podrhtavanje tla osjetilo se na širem području Dalmacije, ali i dijelovima Bosne i Hercegovine, što je također potvrđeno od strane EMSC-a. Potres su najviše u BiH osjetili stanovnici Bihaća, Bosanske Krupe, Prijedora i Banje Luke, ali i Mostara, Sarajeva i Zenice.

(www.jabuka.tv | Foto: EMSC)



5 komentara

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.