Ovih dana na Širokom Brijegu odvija se snimanje spota za pjesmu “Gospodine, spremni smo”, koja je posvećena franjevcima mučenicima koji su prije 80 godina položili svoje živote u vjeri i ljubavi prema svom narodu.
Simbolično, ovo snimanje odvija se upravo na svetom tlu Briga, mjestu natopljenom njihovom krvlju i molitvama.
U snimanju spota sudjelovali su članovi KUD-a Mokro, koji su s velikim oduševljenjem prihvatili poziv gospodina Pere Eranovića. Neopisiv osjećaj i vatra iz srca sijevali su među nama. Biti dio ove pjesme, pa makar kroz pojedine scene, za nas je fascinantno, istaknuli su iz KUD-a.
Molitva i milost na Brigu
Snimanje je obilježila i simbolika neba koje je, unatoč kiši, pokazalo milost.
Kiša nas je nakratko potjerala u crkvu, no zagovor širokobrijeških mučenika zaustavio je kišu i rastvorio oblake kako bi milost još jače sišla s nebesa, prisjećaju se sudionici.
Tijekom priprema i snimanja osjećala se radost, ljubav i zahvalnost.
Kao da su naši dragi fratri bili s nama, puni radosti i ljubavi, s osmijehom na licu, dodali su sudionici, naglašavajući emotivnu snagu trenutaka provedenih na Brigu.
Premijera pjesme i spota
Ove godine obilježava se 80. obljetnica mučeništva širokobrijeških franjevaca, čiji je život postao simbol vjere i žrtve. Premijera pjesme i spota “Gospodine, spremni smo” zakazana je za 4. veljače. Naslov pjesme nosi duboku poruku i vjeruje se kako će mnoge potaknuti na razmišljanje o vrijednostima koje su fratri svjedočili svojim životima.
View this post on Instagram
Poruka nade i vjere
Na Širokom Brijegu svaka suza, molitva i sjećanje na mučenike postaju simbol nade i uskrsnuća. Kako ističu organizatori i sudionici, ovo snimanje nije samo umjetnički čin, već duhovni poziv na molitvu i zahvalnost.
Uputite svoje molitve našim mučenicima jer sigurni smo da nas zagovaraju kod Gospodina, zaključuju iz KUD-a Mokro.
View this post on Instagram
(www.jabuka.tv)








Kakav preserans, mitomanija i katolibanizam, strasno
Takovi kao ti i pobise franjevce..
Ajde katolibane dosadio si vise, na svakoj vijesti o fratrima ti moras ostavljati svoje nimalo pametne komentare.
Mitomani hercegovacki, gori ste od svetosavaca po mitomaniji
1:41-odhebi
Dišu Branitelji hvo jeli vas prati lopovi samo vjeruju u Pare
Ko pobi Kočerinske fratre
Možda Talijani i četnici 1943., koji su palili i pljačkali po Kočerinu, i koji su bombardirali Kočerin i njegove zaseoke.
Cenzura ko u doba Sudara Riste?
Kad će biti snimanje u čast fra Zlatka Sivrića i fra Damjana Rozića koji su spašavali Srbe iz Dobriča i Bogodola od ustaških pokolja i za to dobili visoko odlikovanje “Orden bratstva i jedinstva” od druga Tita. Ili o msgr. Svetozaru Rittigu, katoličkom svećeniku i vijećniku ZAVNOH-a koji je stao uz narod i NOP do kraja rata. Ili o udruženju “Dobri pastir” i njegovom osnivaču fra Josipu Markušiću, gvardijanu samostana u Jajcu i vijećniku AVNOJ-a, koji je otišao sa skupinom franjevaca u Beograd kod Tita, tražiti bolje uvjete za djelovanje franjevaca u novoj Jugoslaviji. Kada će se početi govoriti o narodnom svećenstvu.
Za 10:42, nazalost najvjerojatnije ne uskoro. Vecina ljudi i ne zna za takve svecenike, da su ikako i postojali, a u stvari su i oni bili jako veliki ljudi i riskirali su svoj zivot iz svog istinskog krscanskog uvjerenja da su svi ljudi isti i isto vrijedni, da nema “izabranijeg” naroda, spola, dobi… svaki covjek ima isto dostojanstvo i vrijednost pred Bogom.
Ne zelim umanjiti zrtvu ovih ubijenih svecenika, koji su okrutno pogubljeni, samo zato sto su bili katolicki svecenici. I koji su nevine zrtve.
Eh da bar
LAŽIMA JE LAKO PROTU RJEČITI, ISTINI AKO TI NIJE PO VOLJI CENZURA,
LAZI SU JEDAN OD SMRTNIH GRIJEHA
Ovakvi svecwnici sad vole gajdug split i pjevaju dalmatinac sam..
A isti ti ih pobili.
Poubijali su ih pojedinci unutar KPJ. Nisu svi partizani bili komunisti. KPJ jeste vodila partizanski pokret, ali manje od 3% partizana su bili članovi partije. To su većinom bili obični ljudi iz svih društvenih slojeva. Neki su išli zato što su morali, a neki jer su se htjeli boriti za pravednije društvo.
Dzabe ti pricas neukom stanovnistvu, ovoj pripizdini i dalje nije jasno zbog cega su Dalmatinci ustali protiv fasistickog terora i predavanja vlastitog teritorija Italija.
Kupusaaaaaa dajjjjjjj
jeli vas prati naj viši Lopovi
Zna li se ko je bio prvi partizan u Potkraju,čiji ćaća i ko je dobio partizansku prvoboračku mirovinu.Zna se to vrlo dobro ali..svi šute a sinovi mu isti takvi ali u ovoj državi bolje rečeno najveći funkcioneri u Županiji ZH bili..
‘ebo ti nas.
Urednik, godisnjaka Dobri Pastir je bio
DrKarlo Karin. Cim otvorite drugi list
Voljeni Marsal jugoslavije Josip Broz Tito. Tko nije ima gusle ili diple moga je cilu zimu čitati, nije bilo nasih svetaca jedino blaženi Nikola Tavelic, gdje no ga smakose neznam sad.
Ne vole dynamo koji je udba kleta 45 osnovala, moj zabludjeli brate
Kupusaaaaaa dajjjjjjj