Lana Pudar sportašica godine u izboru Olimpijskog odbora BiH

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar proglašena je za sportašicu godine u izboru Olimpijskog odbora BiH.

Pudar je proglašena i za najbolju bh. sportašicu u seniorskoj konkurenciji, a Nedžad Husić (taekwondo) za najboljeg sportaša.

Pudar je u obraćanju izjavila kako joj je posebno drago kada dobije priznanje Olimpijskog odbora te da joj je čast osvojiti ovo priznanje treću godinu zaredom.

Za najbolju sportašciu u kategoriji juniorki izabrana je Tea Kovačević (tenis), dok je najbolji junior Benjamin Husić (taekwondo).

Najuspješniji sportski klub je Klub vodenih sportova Orka Mostar, najuspješnija reprezentacija Bosne i Hercegovine je muška seniorska košarkaška reprezentacija BiH, a priznanje za najuspješnijeg trenera dobio je Damir Đedović (plivanje).

U Vladi FBiH uručene nagrade najboljim sportašima

Osim nagrada za najbolje sportaše, ekipe i trenere, u srijedu navečer su dodijelje i posebne nagrade.

Posebne nagrade OO BiH za promociju sporta i olimpijskih vrijednosti dobili su Tomislav Cvitanušić (triatlon i pentatlon) i Muhamed Bikić (novinar), za dugogodišnji doprinos u razvoju sporta Đurđica Šišul (atletika) i Mirsad Tinjić (gimnastika). Promotori sporta Bosne i Hercegovine su Ismail Barlov (paraplivanje) i reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci.

Za najboljeg sportaša ili ekipu iz obitelji neolimpijskih sportova proglašeni su Anes Bostandžić (karate), Emina Sipović (karate), Marina Kurteš (karate) i Moto reprezentacija BiH – motociklizam.

Posebnu nagradu za istaknuti sportski rezultat dobili su Aleksandra Samardžić (judo), Ada Avdagić (taekwondo), Muay Thai reprezentacija BiH 2024. (tajlandski boks) i Muhamed Đonko (taekwondo).

Nagradu za medijsku promociju olimpijskih vrijednosti dobili su novinari Aleksandar Babić i Velid Spaho (novinar), za uspješan dugogodišnji trenerski rad Denis Muhović (karate), dok je laskavu titulu ambasador sporta ponio Edin Džeko (nogomet).

(Fena)



5 komentara

  • Koliko je forsiraju sarajevski centralisti da se “mala” toliko umislila da je netko i nešto pa neće ni sa ćaćom da ima bilo kakvu komunikaciju. Radi nje treba i bazen napraviti u Mostaru a druge talente u raznim športovima tko “šiša”…!!!

    • Ma koje to druge talente,iz tebe progovara mržnja i nacionalizam?!Curi svaka čast na uspjehu i hvala Bogu da se pravi bazen.A što ne priča s ocem,to najbolje zna ona,a najgori ste vi što bi čistili pred tuđim pragom a od vlastitog smeće ne možete iz kuće izaći!

      • A jesi veleznan a uz to veliki liberal koji se zalaže za bratstvo i jedinstvo i koji jedino čisti pred svojim pragom dok drugi ne znaju ama baš ništa!!!

  • Čestitke Lani koja je trenutno u Bih talenat br1.Ovako mlada dosta je toga postigla i zasluženo na postolju Bh sportašice.
    U njezin privatni život netreba se niko mješati.
    Bazen ako se kad napravi to će biti na dobro svih nas.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.