Milanović: Dok god sam predsjednik, držat ću Hrvatsku izvan sukoba

Predsjednik Zoran Milanović u subotu je gostovao na obilježavanju Dana Grada u Samoboru, priopćeno je iz Ureda predsjednika Republike Hrvatske.

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Samobora obratio se okupljenima i poručio da će Hrvatsku držati izvan sukoba.

Dok budem Predsjednik, a o tome koliko i kako ću to raditi odlučit će hrvatski ljudi, ja ću Hrvatsku držati izvan sukoba i tamo gdje nam nije mjesto i gdje ne trebamo biti, nećemo biti. To je pitanje one sebičnosti kao nacije, kao političkog naroda na koju imamo pravo nakon svih ovih godina, nakon pomutnji i vjerovanja u nečiju pomoć koja nikad nije došla, rekao je predsjednik Milanović govoreći o stanju u Europi i svijetu.

Danas kada slušam političke lidere članica Europske unije, s kojima dovoljno često imam prilike razgovarati i slušati ih, a da ne znam kako stvari stoje u ovom trenutku, zaključio bih da je rat već izbio, da se vojske mobiliziraju, da je rat neizbježan posebno na istoku. A to nije tako i ne mora biti tako.

Milanović odbio poslati hrvatske vojnike u misiju potpore Ukrajini

U isto vrijeme na Bliskom istoku i u Palestini, ali i u odnosima Izraela i Irana, pred nama su događaji koji mogu imati nesaglediv utjecaj na svjetski mir, poredak i globalnu ekonomiju, ukoliko izraelska vlast odluči napasti Iran u sljedeća dva tjedna i tako probati uvući svijet u novi ciklus rata. Ovo nisu nerealne stvari, ovo se događa pred našim očima, upozorio je Milanović.

Predsjednik Milanović se u svom obraćanju osvrnuo i na korištenje europskih fondova.

To je europski novac, ali to je i naš novac koji se mora iskoristiti maksimalno koliko može. Ali, da bi ga Hrvatska dobila, treba se okrenuti i vidjeti što smo sve dali. Dali smo čudo, otvorili smo se potpuno, čitave industrije su propale, ne samo zbog pljačke prije trideset godina, nego zbog toga što smo morali igrati po pravilima koja odgovaraju jačima, koji su ušli na hrvatsko tržište“, rekao je o korištenju europskih fondova. Dodao je i da Hrvatsku nitko nije tjero jer “to smo prihvatili, to je naša slobodna volja, ali imamo pravo i na onaj drugi dio pogodbe, a to su europski fondovi, to je naš novac, istaknuo je.

Moramo voditi računa o tome da ovo što sada imamo ostane, opstane i raste i da zemlja bude stabilna i jaka. Hrvatska ne smije biti marioneta, već država koja vodi računa o sebi, o onome što je stvarano godinama, što je u jednom trenutku bilo skoro srušeno prije trideset godina i što je, konačno, zahvaljujući volji, odlučnosti i žrtvi hrvatskih boraca, branitelja, hrvatskih osloboditelja nakon ’91. godine stvoreno”.

Hrvatsko iskustvo u zadnjih trideset godina bilo drukčije od iskustva ijedne druge članice Europske unije, zaključio je.

Selak Raspudić se kandidirala za predsjednicu RH

(www.jabuka.tv | Foto: Željko Hladika/Pixsell)



23 komentara

  • Okani se Hrvatske jer si svoj mandat iskoristio da sve zivo zavadis u RH , i penzionere i branitelje cak i Hrvate jer si prodavo pricu u BiH i dijaspori da smo Hrvati 3. reda. Zatvori se na pantovcak i radi ono sto najbolje znas sem zavadjati , konzumirati bjeli prah. Govno jedno komunisticko i jugoslovensko

  • Niti je virovati tebi ,a ni Plenkovicu…komunisti.Koga cuvate? Svoj narod gonite,a naseljavate ljude sa istoka.Zalost!!!

    • ti komšića spominješ a hdz u ljubuškom srbina postavio mitrovića u dom naroda i kao dobio u županiji našoj 8500 glasova, isto rade pa se čudite komšiću

  • Plenkovic se izvuko od rata a sad bi slao nasu dicu u Ukrajinu. Sta mi imamo i s njima i sa rusima? Ovo je dobra odluka. Necije interese koji su daleko od Hrvatske nemamo sta slat dicu da ginu. Nisu u Nato-u. Nemamo obvezu. Plenki razguli

    • Ovo je živina nije predsjednik.On radi protiv Hrvatske države i naroda.Kakav je on predsjednik koji ne zna čestitati Dan državnosti svom narodu.On mrzi domovinski rat ,heroje državu sve što je Hrvatsko.ŽIVINA.

  • Milanovicu kapa do poda. Najbolji presjednik do sada. Naj iskreniji od svih. Bar rekne sto misli i sto državnik jedne drzave treba reci…

  • HDZ samo provodi što dođe odozgo, Plenković ko pudlica sretan da se može ulizat i jednom i drugom, odaje ga njegova zalizana frizura, to se zove frojdovski lapsus, kad ti podsvijest odražava istinu, zna često dati pravi signal. On to tako slatko objasni rukicama svojim, onako pretil, arogantan, pun sebe, Sanader je za njega bio Putin, Plinkovski teta u usporedbi sa Sanaderom, realno. Al HDZ svita kao HDZ svita je tu da se klanja tko je god na vlasti, oni obožavaju svoje 👌🍑 znate već šta, najviše, nema tu karaktera, za olakšanje savjesti tu je odlazak na misu i u Međugorje i naravno poslije toga kafića, eto to ti je tipični HDZ bleee i nek je auto novo

    • Bjedniče jedan jadni , svaki ugovor se poštivat mora ,pa tako i ugovor sa NATO . Zar naši vojnici nisu bili u afganistanu baš u ratu . A sada je obučavanje u Wisbadenu ,neide to tako kako mi paše . I nas je neko u ratu podučavao samo što to nije išlo u javnost i to netreba javnost znati i prepričavati . Milanović je hodajuća sramota , on samo hoda po sajmovima i časti se pršutom, sirom vinom pivom šta mu ponude . Samo gospodin TOMISLAV JONJIĆ a na drugom mjestu gospođa BRANKA LOZO , kulturni i u svemu odmjereni

  • Veli patoloski Jugo-Partizancina i pripadnik JVA/KOSa, koji je cinkario Hrvate u Srbosmrdoslaviji vec kao mladic partiji i petokraki. Koji dao nalog hrvatskoj policiji da silom izbaciva hrvatske branitelje iz crkve Sv. Marka u Zagrebu. Koji je stavlja cerilicke ploce po Vukovaru, i da ovlast da cetnicka bagra u odori hrvatske policije mlati po Hrvatima u vlastitoj domovini i gradu. Hrvatske branitelje i njihove oceve (kao pokojnog Zivkovica), koji su skidali to zlodjelo sa zida drzavne ustanove, kojoj su oni kroz oslobodenje Hrvatske dali uopce mogućnost da se upostavi. Koji je u Jasenovcu da skidati HOSovu plocu, bolje da taj veleizdajnik iz veleizdajnicke partije zaveze svoju smrdljivu partizansku labrnju. Normalno misto mu je u zatvoru i to dozivotno, sa bratom Plenkovicem, Mesicem, Josipovicem i sa svim izdajnicima hrvatskog naroda, koji su ikada zakoracili u Hrvatski Sabor.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.