HNK Mostar predstavom ”Isus, sin čovječji” proslavilo 30 godina postojanja

U punom Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače u nedjelju je održana svečana izvedba predstave ”Isus, sin čovječji”, kojom je Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru proslavilo svoj veliki jubilej – 30 godina postojanja, točno na datum svog osnutka, 22. rujna.

Publika je ansambl ”nagradila” dugotrajnim ovacijama, vraćajući ih na scenu dva puta, a ova predstava bila je poklon HNK Mostar publici, navodi se u priopćenju HNK Mostar.

Nagrađivana predstava ”Isus, sin čovječji”, inspirirana djelom velikog pjesnika i filozofa Halila Džubrana, nije samo klasična dramatizacija, već pravi vizualni i emotivni spektakl. Kroz poetiziranu biografiju Isusa Krista, priču nam pričaju likovi iz Biblije, ali i Džubranove bogate književne imaginacije, opisuju predstavu te dodaju kako se raskošna scenografija i kostimi, inspirirani remek-djelima majstora poput Caravaggia i Rubensa, stapaju se s glazbenom podlogom koja spaja melodije Bliskog Istoka s hercegovačkim tonovima.

U predstavi su igrali: Robert Pehar, Jelena Kordić Kuret, Ivan Skoko, Dražen Pavlović, Miro Barnjak, Nikolina Marić, Ivo Krešić, Anja Kraljević, Mirela Mijačank Kordić, Damir Čobo, Ana Ljubić, Ivan Prskalo, Filip Lukenda, Zorislav Galić i Branko Kuzmanović.

(www.jabuka.tv)



1 komentar

  • Religiozno jednoumlje višestruko je preteklo komunističko jednoumlje. Religija je u crkvama, na trgovima, u kazalištima, u knjižnicama, školama, vrtićima, blagoslivljaju se tvornice, kruzni tokovi. Inflacija i estradizacija religioznosti uništila je svetost duhovnosti i vjere. Religija je postala utočište hulja. I bez revolucije se situacija neće promijeniti. Gori smo od Irana.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.