Velež bolji od Igmana

Nakon serije remija mostarski Velež napokon je došao do pobjede. Rođeni su u Doboju kod Kaknja svladali konjički Igman s 1:0.

Bila je to vrlo loša utakmica u kojoj su obje ekipe bile vrlo oprezne, a gosti nisu imali nijedan šut u okvir gola sve do završnice.

Tada u 83. minuti Igman ostaje s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Bešagić. Velež je igračku prednost brzo iskoristio. U 86. minuti Vehabović je bio asistent, a strijelac Dženan Zajmović za važnu pobjedu Rođenih.

Velež u sljedećem kolu opet gostuje, ali kod Zrinjskog budući da je s njim zamijenio domaćinstva.