ŽZH i SDŽ intenziviraju projektne aktivnosti

Župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban sastao se u četvrtak u Grudama s predsjednikom Vlade Županije Zapadnohercegovačke Zdenkom Ćosićem te gradonačelnicima i načelnicima iz ŽZH.

Boban je istaknuo da će se suradnja na projektnim aktivnostima između ovih dviju županija u budućnosti intenzivirati.

Osim Bobana, u izaslanstvu iz Splitsko-dalmatinske županije bili su i zamjenici župana Stipe Čogelja i Ante Šošić, pročelnik Kabineta župana Davor Pavić, zamjenik pročelnika Kabineta župana Ivan Baćak te ravnatelj javne ustanove RERA SD Jozo Sarać.

Sastanku su nazočili i ministar prostornog uređenja i zaštite okoliša ŽZH Miroslav Ramljak, gradonačelnik Širokoga Brijega Miro Kraljević, gradonačelnik Ljubuškoga Vedran Markotić, načelnik Općine Posušje Ante Begić te domaćin sastanka načelnik Općine Grude Ljubo Grizelj.

RTV HB | Intenzivirani radovi na brzoj cesti Mostar - Zagvozd

Fokus sastanka bio je na projektima, a jedan od njih je i brza cesta od Zagvozda prema Imotskom te od Graničnog prijelaza Vinjani Donji prema Mostaru.

Projektne aktivnosti u Županiji Zapadnohercegovačkoj su već u poodmakloj fazi, a i naša dionica od Zagvozda do Imotskoga je u fazi projektiranja za lokacijsku dozvolu. Dodirna točka nam je spoj tih prometnica, a dogovorili smo se da ćemo odraditi zajednički sastanak s ministrom Olegom Butkovićem, kada on bude boravio u Splitsko-dalmatinskoj županiji te s predstavnicima projektanata jedne i druge trase, izjavio je Blaženko Boban, dodajući da je na ovom sastanku bilo riječi i o novom operativnom programu vezanom uz fondove Europske unije, prenosi službena web stranica Splitsko-dalmatinske županije.

Župan Boban sa suradnicima u posjetu Zapadno-hercegovačkoj županiji

Domaćin sastanka, načelnik Općine Grude Ljubo Grizelj apostrofirao je brojke koje govore o važnosti realizacije projekta spomenute brze prometnice.

70.000 kamiona tijekom godine prijeđe preko granice, a tu je i milijun putnika na prijelazu Vinjani Donji te oko 700.000 na Vinjanima Gornjim. To je ogroman protok, kakvoga gotovo nema na granicama između Hrvatske i BiH, rekao je Grizelj i naglasio kako su po pitanju infrastrukturnih i gospodarskih projekata, ali i podrške Hrvatima u Bosni i Hercegovini itekako usuglašeni stavovi na  sastanku.

Župana i izaslanstvo smo upoznali sa svim detaljima neumskog sporazuma, ali i pregovora u Sarajevu i aktivnosti koje se odnose na promjenu izbornoga zakona, kao i potvrdu konstitutivnosti i legitimnog predstavljanja i jednakopravnosti Hrvata s ostala dva naroda, zaključio je Grizelj.

Župan Boban se osvrnuo i na aktualnu političku situaciju vezanu uz položaj Hrvata u BiH.

Ne mogu razumjeti da će BiH postojati bez tri konstitutivna naroda. To mora biti baza i podloga bilo kakvih pregovora i razgovora. To je ono što je bitno za hrvatski narod u BiH, a samim time je to i interes Republike Hrvatske i Splitsko-dalmatinske županije, rekao je župan Boban, objavljeno je na službenoj stranici Splitsko-dalmatinske županije.

Čović s vrhom zapadnohercegovačkog HDZ-a

(www.jabuka.tv)



3 komentara

  • Prvo sto treba je smijeniti bagru i uvesti red, najgore od svega kada umišljena budala obuče odijelo i terorizira sve oko sebe, a pamet na odijelo izlazi, diplome pa otvorili škole kako bi sebi i svojoj djeci tiskali i iste zaposlili da narednih 40 godina teroriziraju ljude. Ima budala koji su se trudili i završili fakultete ili su vrijedni radnici ti će raditi za komuniste odnosno HDZ-ovce a sve će blagosloviti prorežimski hdz-u bliski svećenici i fratri jer su im braća u udbaško-komunističkoj hdz-partiji.

Komentiraj: