Ovo u mnogočemu ovisi od kvalitete samog uređaja, ali postoje još neki trikovi koje će spriječiti kvarove, piše Mondro.rs.
Prva je redovito čišćenje.
Bubanj perilice najbolje ćete očistiti alkoholnim octom. Ubacite četiri žličice ove tekućine u pregradu i “zavrtite” jedan ciklus. Ako vam se čini da se nakon završenog ciklusa ocat nije isprao, ponovite još jednom.
Guma na vratima često se istroši prije vremena i popuca. Osim toga, na njoj se često stvaraju naslage kamenca, nečistoće i gljivica. Izvadite gumu, pa je umočite u mješavinu octa i vode i ostavite da tako odstoji pola sata.
Jednom mjesečno perite i pregrade za deterdžent za rublje i omekšivač. Potopite ga u mješavinu octa i vode na pola sata, pa dobro isperite.
Da biste produžili rok trajanja perilici, ne pretjerujte s količinom deterdženta.
Uvijek je pametnije staviti manje nego više deterdženta. Osim što će višak ostati na odjeći i može izazvati alergije, tijekom vremena na bubnju i cijevi za vodu može se stvoriti sloj koji izaziva oštećenja.
Još jedna greška koju većina domaćica čini je da nakon vađenja opranog rublja iz bubnja, odmah zatvori vrata. Na ovaj način vlaga ostaje unutra, zbog čega se stvaraju plijesan i gljivice. Po završetku ciklusa, ostavite vrata otvorena najmanje pola sata, kako bi se bubanj osušio.
(www.jabuka.tv)
Nogometaši Laktaša osvajači su Prve lige RS čime su izborili plasman u elitni rang bosanskohercegovačkog…
[gallery ids="758299,758297,758298,758300"] HŠK Zrinjski Mostar pobijedio je HŠK Posušje 2:1 u utakmici 31. kola WWin…
Nema dokaza da 5G tehnologija šteti zdravlju, potvrđuje to nova znanstvena studija koja je detaljno…
Crystal Palace osvojio je FA kup. U finalu je s 1:0 bio bolji od Manchester…
WARNER Bros. je objavio da će njegova streaming platforma Max ovoga ljeta ponovno promijeniti ime…
Mlinar Grupa, jedan od regionalnih lidera u pekarskoj industriji, uskoro postaje sastavni dio prehrambene poslovne…