Agencija “Prime Communications” provela je istraživanje stavova građana Bosne i Hercegovine o mješovitim brakovima.
S tvrdnjom da se “ne bi trebali miješati s pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova” u potpunosti se slaže 15 % ispitanih građana BiH, a uglavnom se slaže 23,7 %, što je ukupno 38,7 %.
Neodlučnih je 28,6 %, dok se s ovom tvrdnjom uglavnom ne slaže 12,8 %, a uopće se ne slaže 19,9 % ili ukupno 32,7 % stanovnika BiH, priopćeno je iz agencije koja je provela istraživanje.
S tvrdnjom da se “ne bi trebali miješati s pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova” u potpunosti se slaže 19 % Hrvata, dok se 24 % njih uglavnom slaže. Neodlučnih Hrvata je 36 %, dok se njih 5 % uglavnom ne slaže, a 16 % uopće ne slaže. Protiv mješovitih brakova je dakle 43 % Hrvata, dok je za mješovite brakove njih 21 %.
Iz agencije tvrde da je njihovo istraživanje pokazalo da se s ovom tvrdnjom u potpunosti slaže 12 % Bošnjaka, dok se 21 % uglavnom slaže. Neodlučnih Bošnjaka je 28 %, dok se 16 % njih uglavnom ne slaže, a 22 % uopće ne slaže. Protiv mješovitih brakova je dakle 33 % Bošnjaka, dok je za mješovite brakove njih 38 %.
Što se tiče građana srpske nacionalnosti, njih 21 % se u potpunosti slaže s ovom tvrdnjom, dok ih se 34% uglavnom slaže. Neodlučnih Srba je 26 %, dok se 10 % njih uglavnom ne slaže, a osam posto uopće ne slaže. Protiv mješovitih brakova je prema tome 55 % Srba, dok je za mješovite brakove njih 18 %.
Također, iz navedene agencije su naveli da se s tvrdnjom da se “ne bi trebali miješati s pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova” u potpunosti slaže 5 % onih osoba koji se se izjasnile kao Bosanaci, dok se njih 7 % uglavnom slaže. Neodlučnih Bosanaca je 27 %, dok se 16 % njih uglavnom ne slaže, a 44 % uopće ne slaže. Protiv mješovitih brakova je 12 % Bosanaca, dok je za mješovite brakove njih 60 %.
Istraživanje je, kako je priopćeno, realizirano polovicom lipnja ove godine za vlastite potrebe Agencije “Prime Communications”.
Sudjelovalo je 1.000 ispitanika, a primijenjena je tehnika usmenog intervjua, na osnovu unaprijed pripremljenog upitnika. Populacija reprezentirana istraživanjem je definirana kao opća populacija Bosne i Hercegovine, starija od 18 godina.
Primijenjen je više-etapni stratificirani slučajni uzorak (moguća greška + – tri posto).
(Fena)
Foto Klub Mostar ponosno najavljuje drugi Astro vikend Mostar 2025 – Nebeski spektakl za sve…
U Sarajevo City Centru uskoro se otvara radnja kompanije H&M. Na posljednjim zabilježenim fotografijama može…
Adi Šoše je prvi put progovorio o vezi s Beograđankom Nevenom Nikolić koja mu je…
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić održala je radni sastanak s načelnikom Općine Grude…
Trener HKK Široki Marijan Bagarić dao je izjavu za klupske stranice uoči ogleda protiv KK…
Pripadnici Jedinice granične policije BiH Kamensko spriječili su 20. svibnja 2025. godine pokušaj krijumčarenja deset…
Komentari:
I ja sam iz mješovitog braka, ćaća mi je muško a mater žensko. To su puno bolji brakovi nego da su mi i ćaća i mater obadvoje muški ili ženski...
Ljubav nema granica ni ograničenja ni nacije. Kada se zaista zaljube žena i muški nitko to ne može zaustaviti osim BOGA shvatite to pojedini zatucani mozgovi.
Apsolutno si u pravu
MJEŠANI BRAK JE SOTONIZAM KOMUNJARSKA ZAOSTAVŠTINA.
JA KAO KRŠČANIN NE PODRŽAVAM TO FUJJJ TAMO