Iako nas prvi dojam često može zavarati, na razgovoru za posao on je najbitniji.
Zato vam donosimo uvid u greške koje činimo i savjete kako ih prestati činiti tijekom razgovora za posao.
Pripremanje za razgovor može biti vrlo stresno, no važno je odraditi to dobro kako bismo se tijekom susreta s poslodavcem što lakše snašli i ostavili dobar prvi dojam.
U nastavku ćete otkriti sedam grešaka koje činimo na razgovoru za posao i tijekom pripreme za njega, ali i savjete kako ih prestati činiti i ostaviti što bolji dojam, piše Elle.hr.
Ozbiljni poslodavci itekako obraćaju pažnju na govor tijela. Iako vam je možda neugodno tijekom razgovora, nemojte ruke držati prekriženima i biti preozbiljni. Tako ćete odati dojam nepristupačnosti i nezainteresiranosti. Zato otvorite ramena, gestikulirajte dok razgovarate i smiješite se.
Dobro se pripremite za intervju. Naučite sve o tvrtki u koju dolazite i pripremite ideje kako biste dodatno mogli pridonijeti njenom razvoju svojim znanjem i vještinama. Tako ćete ostaviti bolji dojam na poslodavca i istaknuti se od ostalih kandidata koji se obično oslanjaju samo na svoje prijašnje iskustvo.
Kašnjenje nikada nije dobra osobina, ni kad se nalazite s prijateljima, a još manje kad dolazite na razgovor za posao. Krenite ranije kako biste bili sigurni da vas gužve u prometu ili neki drugi faktori neće spriječiti da stignete na vrijeme.
Na razgovoru za posao ne morate otvoriti svoju dušu, ali možete se potruditi s osobom koja vas intervjurira prokomentirati neku usputnu temu. Opustite se i budite svoji.
Ako poslodavcu želite reći da ste dobar timski radnik objasnite mu i zašto. Opišite svoje posljednje iskustvo o radu s kolegom s posla i budite iskreni. Tako ćete pokazati da iza vještina koje stoje na listu papira stoje i stvarni postupci.
Važno je pripremiti se za razgovor, ali ne i isplanirati svaku rečenicu koju ćete reći. Ako vas osoba koja vas intervjuira “uhvati” s pitanjem koje niste očekivali teško ćete se snaći jer u vašim mentalnim skriptama neće biti odgovora, a i svaki poslodavac lako može osjetiti kada osoba nervozno recitira naučene odgovore.
Nakon razgovora također morate pokazati interes za rad u tvrtki u koju ste došli na razgovor. Zato pripremite posjetnicu koju ćete ostaviti nakon razgovora kako bi vam se poslodavac mogao javiti, pošaljite mail zahvale unutar 24 sata nakon razgovora, a ako ne dobijete odgovor o tome kako je razgovor prošao do obećanog roka, ponovno se javite i raspitajte.
(www.jabuka.tv)
Šibeniku su vraćena dva boda i njegov zaostatak na ljestvici za pretposljednjom Lokomotivom ne iznosi…
Redatelj Johna Wicka, Chad Stahelski, u nedavnom je intervjuu za časopis Empire razgovarao o petom…
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić uputio je čestitku novoizabranom papi, kardinalu Robertu Francisu…
Bivši hrvatski predsjednik Stjepan Mesić u intervjuu za Novosti komentirao je događaje iz Drugog svjetskog…
Sezona krpelja je počela. Iako su često neprimjetni, krpelji mogu prenijeti ozbiljne zarazne bolesti koje…
Arsenal je dogovorio svoje prvo ljetno pojačanje: Martin Zubimendi stiže u London odmah na početku…
Komentari:
Nema razgovora za posao ni posla, samo za podobne se iznađe i izmisli posao.