Iako nas prvi dojam često može zavarati, na razgovoru za posao on je najbitniji.
Zato vam donosimo uvid u greške koje činimo i savjete kako ih prestati činiti tijekom razgovora za posao.
Pripremanje za razgovor može biti vrlo stresno, no važno je odraditi to dobro kako bismo se tijekom susreta s poslodavcem što lakše snašli i ostavili dobar prvi dojam.
U nastavku ćete otkriti sedam grešaka koje činimo na razgovoru za posao i tijekom pripreme za njega, ali i savjete kako ih prestati činiti i ostaviti što bolji dojam, piše Elle.hr.
Ozbiljni poslodavci itekako obraćaju pažnju na govor tijela. Iako vam je možda neugodno tijekom razgovora, nemojte ruke držati prekriženima i biti preozbiljni. Tako ćete odati dojam nepristupačnosti i nezainteresiranosti. Zato otvorite ramena, gestikulirajte dok razgovarate i smiješite se.
Dobro se pripremite za intervju. Naučite sve o tvrtki u koju dolazite i pripremite ideje kako biste dodatno mogli pridonijeti njenom razvoju svojim znanjem i vještinama. Tako ćete ostaviti bolji dojam na poslodavca i istaknuti se od ostalih kandidata koji se obično oslanjaju samo na svoje prijašnje iskustvo.
Kašnjenje nikada nije dobra osobina, ni kad se nalazite s prijateljima, a još manje kad dolazite na razgovor za posao. Krenite ranije kako biste bili sigurni da vas gužve u prometu ili neki drugi faktori neće spriječiti da stignete na vrijeme.
Na razgovoru za posao ne morate otvoriti svoju dušu, ali možete se potruditi s osobom koja vas intervjurira prokomentirati neku usputnu temu. Opustite se i budite svoji.
Ako poslodavcu želite reći da ste dobar timski radnik objasnite mu i zašto. Opišite svoje posljednje iskustvo o radu s kolegom s posla i budite iskreni. Tako ćete pokazati da iza vještina koje stoje na listu papira stoje i stvarni postupci.
Važno je pripremiti se za razgovor, ali ne i isplanirati svaku rečenicu koju ćete reći. Ako vas osoba koja vas intervjuira “uhvati” s pitanjem koje niste očekivali teško ćete se snaći jer u vašim mentalnim skriptama neće biti odgovora, a i svaki poslodavac lako može osjetiti kada osoba nervozno recitira naučene odgovore.
Nakon razgovora također morate pokazati interes za rad u tvrtki u koju ste došli na razgovor. Zato pripremite posjetnicu koju ćete ostaviti nakon razgovora kako bi vam se poslodavac mogao javiti, pošaljite mail zahvale unutar 24 sata nakon razgovora, a ako ne dobijete odgovor o tome kako je razgovor prošao do obećanog roka, ponovno se javite i raspitajte.
(www.jabuka.tv)
Godinama su preporuke za vozače električnih automobila bile jasne: nježno ubrzavajte, izbjegavajte česta punjenja na…
Federalni zavod za programiranje razvoja objavio je izvješće o gospodarskim trendovima u prvom kvartalu (siječanj…
Široki i Posušje remizirali su 1:1 u susjedskom ogledu koji je u subotu navečer odigran…
Nakon što je s pjesmom "Poison Cake" predstavljao Hrvatsku na Eurosongu 2025. u švicarskom Baselu,…
Ako pratite ljude u aplikaciji Google Karte, od rujna više nećete moći vidjeti ni upravljati…
Požar koji je u četvrtak poslijepodne izbio u borovoj šumi u mjestu Podbor kod Prozor-Rame…
Komentari:
Nema razgovora za posao ni posla, samo za podobne se iznađe i izmisli posao.