Obilježavanje obljetnice osnutka radija počelo je svečanim cjelodnevnim program u ranim jutarnjim satima. Pripremljen je niz posebnih emisija o radu ove najstarije radijske kuće u Zapadnoj Hercegovini od 1984. do danas. Uz to, uspomene na rad bude i gosti u studiju, bivši djelatnici koji su u doba rata i mira dali svoj veliki doprinos radu
U razgovoru za portal Jabuka.tv predsjednik Nadzornog odobora Radio Posušja, Vedran Majić, istaknuo je kako ova medijska kuća s radom krenula 19. srpnja 1984., kao 54 radio postaja u Bosni i Hercegovini.
U počecima se radilo se svaki drugi dan, a okosnica četverosatnog programa uz informativni program, bila je emisija posvećena radu poduzeća, za selo, za mlade i nezaobilazna emisija želja i čestitki, ujedno najdugovječnija emisija Radio Posušja. Kadrovsku okosnicu činli su Blago Čutura, Pero Crnogorac, Tihomir Begić, Mira Petric, Mirjana Mandurić, Nada Čutura, Ljiljana Đerek, Željka Grabovac i pokojni Branko Grubišić. Od 1991. Radio Posušje, puštanjem u rad odašiljača Radovanj, u nadolazećim ratnim vremenima je odigrao ključnu ulogu u razbijanju medijske blokade, s obzirom da je neprijateljska vojska onesposobila ključne objekte RTV centra u Zagrebu, kazao je Majić dodajući kako se kasnije priključuje i niz suradnika i dopisnika koji su prenosili informacije koje život znače.
Ravnatelj u to doba bio je Tihomir Begić, a stalni postav radija činili su, uz spomenute, Crnogorac, Grabovac, Petric i pokojni Grubišić, Ljubo Kovač, Bože Markota, Božo Skoko, fra Mario Knezović, te tehničari Zoran Grubišić, Mladen Bešlić, Jerko Penava, Željko Penava i Goran Zakrajšek. U poslijeratnom razdoblju, radio se vraća mirnodopskim temama, držeći se svojih osnovnih načela, biti na usluzi malom hercegovačkom čovjeku. Komunalne teme, gospodarstvo, praćenje javne uprave, kulture i sporta, ne samo u Posušju nego putem naših suradnika i u cijeloj Hercegovini i Damlaciji, prisjeća se Majić koji je i sam bio dijelom ove radijske postaje.
Danas novinari Radio Posušja terenski prate sve događaje koji se odvijaju u Posušju, a tim iskusnih tehničara organizira prijenose svih važnijih događaja. Neke od njih je preuzimala i Hrvatska radiotelevizija na što su na radiju posebno ponosni.
U proteklih pet godina posebna pozornost uz program, posvetila se tehničkoj obnovi radija. Tako je uz nadogradnju digitalne platforme nabavljen i poseban procesor za obradu zvuka koji daje jednistven potpis kvaliteti zvučne slike.
Nadograđena je i mreža odašiljača čime smo u proteklih nekoliko godina ušli i u domove slušatelja u Prozoru-Rami, Konjicu i šireg područja Sjeverne Hercegovine kao i grada Mostara, kaže Majić u razgovoru za portal Jabuka.tv govoreći i o tome kakva je budućnost ove medijske kuće.
Budućnost Radio Posušja leži na daljnjem razvoju programskih sadržaja, održavanju blizine sa svojim slušateljima i osluškivanju njihovih potreba u vremenima koja dolaze. U tehničkom smislu uz stalnu dopunu i obnovu uređaja za proizvodnju i emitiranje, dugoročno radiju će biti potrebna obnova namjenskog objekta sagrađenog 1983. Jedan segment daljnjeg razvoja bit će i daljnji rad na sinergiji radija kao tradicionalnog medija i novih medija, društvenih mreža i web portala, zaključuje Majić.
(www.jabuka.tv | Mario Pinjuh)
Toyota je često kritizirana zbog sporog ulaska na tržište električnih automobila. Međutim, konačno počinje više…
Prilikom čišćenja kupatila mnoge osobe se suočavaju sa mrljama od tvrde vode i fleka od…
Dok se vode posljednje pripreme uoči početka nove turističke sezone, brojni poslodavci muku muče s…
Na južnim obroncima planine Čvrsnica krije se dragulj prirode, kanjon rijeke Drežanke. Smješten između Čvrsnice…
Utakmicama posljednjeg kola u subotu navečer je završena sezona u francuskoj Ligi 1, a iz…
Prihodi poznatog lanca brze hrane "Žeks doner" u prošloj godini porasli su na 5,4 milijuna…