Napadači na za sada nepoznat način uspijevaju na daljinu ući u postavke routera marki Linksys i D-Link (moguće je da to čine pogađanjem lozinke).
Nakon toga mijenjaju DNS zapise i tako “otimaju” promet kada korisnici pokušavaju preko napadnutog routera pristupiti Internetu.
Korisnike novi DNS zapisi potom preusmjeravaju na stranice koje im navodno nude informacije o bolesti COVID-19 i nude im instaliranje, dakako maliciozne, aplikacije COVID-19 Inform App ili Emergency – COVID-19 Informator koje je navodno izradila Svjetska zdravstvena organizacija (WHO), piše Bug.hr.
Žrtvama koje povjeruju ovim informacijama i zaista preuzmu neku od ovih aplikacija na računalo se instalira trojanac Oski namijenjen krađi podataka.
Podaci na udaru su najčešće oni koji se koriste za autorizaciju plaćanja, lozinke, walleti za kriptovalute, kolačići, povijest i podaci iz formulara (autofill) u preglednicima i slični.
Svi pokradeni podaci šalju se na udaljeni server odakle ih napadači mogu preuzeti i nastaviti napadati korisnika korištenjem njegovih podataka za pristup raznim servisima.
(www.jabuka.tv)
Ministar obrane BiH Zukan Helez priznao je da snage EUFOR-a imaju izričito naređenje da se…
Navijači FK Sarajevo Horde zla najavile su gostovanje u Mostar na utakmicu 31. kola WWin…
Na sjednici Povjerenstva za suđenje Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine određene su službene osobe za…
U danskom Herningu izvučene su skupine Europskog prvenstva u rukometu koje će se održati od…
[gallery ids="757819,757815,757816,757817,757818,757820,757821"] U četvrtak, 15. svibnja, 124 bivših učenika Gimnazije fra Dominika Mandića okupilo se…
Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović najavio je povlačenje iz politike na Danima komunikacija u Rovinju.…