Zvijezda 09 šokirala Zrinjski, remi Veleža i Slobode, Tuzla bolja od Mladosti

Veliko iznenađenje u 15. kolu Premijer lige BiH priredili su nogometaši Zvijezde 09 u Ugljeviku svladavši mostarski Zrinjski s rezultatom 2:0.

Iako su Plemići stigli u Ugljevik u prlično desetkovanom kadru bez više važnih igrača, pobjeda posljednjoplasirane Zvijezde je veliko iznenađenje, posebno ako se uzme u obzir da u dosadašnjih 14 kola nisu ostvarili niti jednu do sada.

Ključan igrač na utakmici bio je veteran Premijer lige Ognjen Đelmić koji je s dva pogotka u 14. i 84. minuti srušio ambicije Zrinjskog.

Ovaj neočekivani poraz mogao bi izazvati dosta turbulencija unutar Zrinjskog.

U preostale dvije utakmice igrane u terminu od 14 sati Velež i Sloboda remizirali su 2:2, a Tuzla City je na Tušnju s minimalnih 1:0 svladala pretposljednju Mladost iz Doboj Kaknja.

Pogodak za Tuzlake postigao je Nukić.

A posebno zanimljivo bilo je u Vrapčićima. Velež je dva puta vodio, ali oba puta Sloboda se vraćala i na kraju osvojila zlata vrijedan bod.

Velež je poveo preko Zvonića u 37. minuti, a sedam minuta kasnije izjednačio je Bekrić. Početkom drugog poluvremena u 52. minuti Veleža je opet poveo preko Fajića, da bi Tuzlaci izjednačili u 62. minuti preko Bekića iz jedanesterca.