Zrinjskom četvrta titula prvaka BiH

Nogometaši mostarskog Zrinjskog novi su prvaci Bosne i Hercegovine! Zrinjskom je za titulu trebala pobjeda kod Mladosti u Doboju kod Kaknja, kako ne bi ovisio o rezultatu utakmice u Tuzli.

Momčad Vinka Marinovića to je i ostvarila, pa je pobjedom 3:0 osigurala naslov kolo prije kraja. To je četvrta titula za mostarski klub u njegovoj povijesti, pa je Zrinjski sada jedina momčad od osnutka Premijer lige s četiri titule.

Do nje je Zrinjski došao na rekordan način, jer nikad prije nije imao 66 bodova. Rekordna 20. pobjeda došla je u lijepoj atmosferi stadiona u Doboju kod Kaknja, koju je pored domaćih gledatelja napravilo i par stotina Ultrasi iz Mostara.

Zrinjski je poveo u 18. minuti i to trenutcima kada je Mladost imala više od igre. Brzu kontru poveo je Arežina koji je ubacio za Filipovića, a ovaj je asistirao Jasminu Mešanoviću koji sigurno pogađa za vodstvo gostiju i veliko slavlje Ultrasa.

Mostarci su u prvom dijelu imali još jednu priliku koju nije iskoristio Miloš Filipović. No više nego opasni bili su i domaći igrači.

Haris Dilaver odlično je tukao iz slobodnog udarca, Rizvanovićev šut blokiran je u posljednji trenutak, a pred kraj poluvremena Goran Karačić krajnjim naporima obranio je udarac Aldina Šišića.

U drugi dio domaćin je opet krenuo ofenzivnije, no u 67. minuti dogodio se novi šok za Mladost. U šesnaestercu domaćih oboren je Nemanja Bilbija, koji je ušao u 55. minuti. Sudac Peljto svirao je jedanaesterca koji je sigurno realizirao Mešanović.

Deset minuta kasnije sve je bilo riješeno. Još jednu dobro izrađenu kontru završio je Bilbija. Nakon vodstva 3:0 bilo je jasno da je utakmica gotova, pa su se i dotad glasni domaći navijači smirili.